VARAM: Nedēļas nogalē sāksies amonjaka kravas izvešana no Ventspils brīvostas teritorijas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Šķidrais amonjaks SIA "Ventamonjaks" rezervuāros.
Šķidrais amonjaks SIA "Ventamonjaks" rezervuāros. Foto: Evija Trifanova/LETA

Sašķidrinātā amonjaka kravas izvešana no Ventspils brīvostas teritorijas sāksies šīs nedēļas nogalē, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļa. Amonjaks no termināļa jāizved līdz 10. maijam, noteicis Valsts vides dienests (VVD).

Piektdien notika kārtējā sanāksme, kur VARAM ar iesaistītajām pusēm apsprieda sašķidrinātā amonjaka kravu izvešanu no Ventspils brīvostas. Valsts vides dienests (VVD) sagaida, ka kuģu ienākšana ostā un kravas kraušana sāksies šīs nedēļas nogalē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) uzsver, ka pašlaik no valsts iestāžu puses un Ventspils brīvostas pārvaldes visi nepieciešamie saskaņojumi un atzinumi, kas šajā brīdī vajadzīgi vai vēl būs nepieciešami kravas izvešanai, ir saņemti vai tiks izsniegti, kuģiem ienākot un izejot no ostas.

VVD norāda, ka ir saskaņotas SIA "Ventamonjaks" darbības. Detalizētais plāns un laika grafiks par sašķidrinātā amonjaka izvešanu tika saņemts 3. maijā, bet gala variants - 5. maijā.

Kā vēstīts, kopš 2. aprīļa Ventspils ostas enkurvietā atrodas tankkuģi, kas ir gatavi nekavējoties pēc kompetentās iestādes atļaujas izsniegšanas kravas iekraušanai un izvešanai sākt šķidrā amonjaka uzpildi.

Krievijas sāktā kara ieviesto sankciju dēļ uzņēmums SIA "Ventamonjaks", kura rezervuāros atrodas 40 000 tonnu bīstamas vielas - šķidrā amonjaka, nevar norēķināties ar uzņēmumu SIA "VK Terminal Services", kas sniedz "Ventamonjakam" dažādus pakalpojumus, tostarp nodrošina amonjaka drošu uzglabāšanu.

VVD ir uzdevis SIA "Ventamonjaks" līdz 10. maijam izvest sašķidrināto amonjaku no Ventspils ostas termināļa, kā arī līdz 29. aprīlim vajadzēja iesniegt detalizētu plānu un laika grafiku par sašķidrinātā amonjaka izvešanu. Noteiktajā termiņā uzņēmums VVD neiesniedza detalizētu amonjaka izvešanas plānu, jo SIA "Ventamonjaks" nevarēja šādu informāciju iesniegt pirms netika saņemts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Ārlietu ministrijas vienots atzinums. Līdz amonjaka pilnīgai izvešanai un termināļa pilnīgai atbrīvošanai no amonjaka uzņēmumam jānodrošina sašķidrinātā amonjaka droša uzglabāšana

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu