Pk, 31.03.2023.

Dziedātājas Patrišas nostāja par karu Ukrainā saceļ vētru sociālajos tīklos

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Patriša
Patriša Foto: “F64 Photo Agency”, Dmitrijs Suļžics

10. maijā dziedātāja Patriša (Patrisha) sava jaunā singla ietvaros viesojās "Star FM" raidījumā "Zoopasta", taču raidījuma izskaņā jauniete izplūda asarās.

Raidījuma sākumā Patriša pauda prieku pēc ilgāka laika prezentēt jaunumus radio, ņemot vērā pašreizējos notikumus pasaulē.

Dziedātāja atklāja, ka viņas radinieki atrodas gan Krievijā, gan Baltkrievijā, gan arī Ukrainā, taču, runājot par Putina sākto karu Ukrainā, konkrētu pozīciju nenorādīja, sakot, ka "ir par mieru, negribot būt neviena pusē".

"Ja es būšu tikai par vienu konkrētu valsti, tas nozīmē, ka es stāvu pret visiem pārējiem saviem radiniekiem," raidījumā sacīja Patriša.

Šāds paziņojums pārsteidzis gan raidījuma vadītājus Baibu Sipenieci-Gavari un Jāni Romanovski, gan klausītājus. Sipeniece-Gavare norādīja, ka tas nav krievu karš pret Ukrainu, bet Putina karš pret Ukrainu:

"Putins terorizē ne tikai Ukrainu, bet arī savus iedzīvotājus. "Par mieru" ir tāda frāze, ar kuru bieži vien cilvēki laipo. Karš ir briesmīga padarīšana, tur diemžēl ir jāieņem kaut kāda pozīcija."

Patriša nepiekrita Sipeniecei-Gavarei, atkārtoti uzsverot: "Tas, kā ir realitātē, es šaubos, ka mēs kāds zinām."

"Labi, Patriša... Šeit ļoti liela daļa mūsu radio klausītāju nesaklausīja to, ko gribēja dzirdēt attiecībā uz tavu nostāju," atzina raidījuma vadītājs Jānis Romanovskis, un Patriša steidza atbildēt: "Šī ir ļoti grūta tēma, par kuru man absolūti negribas runāt, nevis tāpēc, ka man nav intereses par to, kas notiek, vai es dzīvoju kaut kādā citā realitātē, man šī diena tomēr ir par kaut ko citu."

Nespējot valdīt asaras, Patriša sacīja: "Es esmu pietiekoši pārdzīvojusi par šo notikumu un par saviem radiem šajās valstīs. Ir ļoti smagi dzirdēt šādus pārmetumus no pilnīgi svešiem cilvēkiem. (..) Man ir skumji - tā jūs man šobrīd likāt justies šajā dienā, kurai vajadzēja būt par svētkiem."

Patrišas izteikumi sacēluši vētru arī sociālajos tīklos.

Patriša, reaģējot uz sabiedrības spiedienu, sociālajos tīklos publiskojusi savu versiju par notikušo.

"Lai uzreiz būtu skaidrs un visiem saprotams - jau dienu pēc Krievijas armijas iebrukuma Ukrainā es, dziedot dziesmu ukrainiski, uzstājos koncertā Ukrainas atbalstam. Jā, ukrainiski. Jo manā ģimenē ir arī ukraiņi. Un es domāju, ka jau tas vien skaidri apliecina manu nostāju par Putina režīma uzsākot karu Ukrainā. Es, tāpat kā citi mūziķi, kas uzstājās koncertā Rīgā, pie Kongresu nama, joprojām esam tikpat vienoti savā atbalstā Ukrainai un ukraiņu cīņai pret okupantu armiju. (..)

Taču, ja man intervijā uzdod jautājumu, kura konteksts ir ārkārtīgi vienkāršs - "sak, tev, Patriša, ir ģimenes sarežģītais stāsts, radinieki dzīvo gan Ukrainā, gan Krievijā, gan Baltkrievijā, tad, lūk, Patriša, pasaki, ko tu par to domā..." Tieši uz šādu jautājumu es arī atbildēju - es esmu pret karu, es esmu pret Putina režīmu, es esmu par mieru.

Un šeit ir lieki jautāt par "pusēm". Mani radinieki gan Krievijā, gan Baltkrievijā arī ir pret Putinu, pret viņa uzsākto karu. Vai tas nozīmē, ka man būtu jābūt arī pret viņiem - cilvēkiem, maniem radiniekiem Krievijā un Baltkrievija, kuri, tāpat kā es, ir pret šo karu, pret vardarbību, pret cilvēku nogalināšanu Ukrainā? (..)

Es neesmu nevienā no "pusēm" attiecībā pret savas ģimenes locekļiem, jo patiesībā mēs visi - mana ģimene - esam vienā pusē: pret karu.

Lūk, ko es atbildēju uz radio ēterā uzdoto jautājumu. Tieši to un neko citu. Jo jautājums bija par manu ģimeni," teikts Patrišas ierakstā sociālajos tīklos.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu