O, 31.01.2023.

Ziemeļkoreja apstiprina pirmo Covid-19 gadījumu. Izsludināta "smaga ārkārtējā situācija"

LETA
Ziemeļkoreja apstiprina pirmo Covid-19 gadījumu. Izsludināta "smaga ārkārtējā situācija"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Ziemeļkoreja ir apstiprinājusi pirmo Covid-19 gadījumu savā teritorijā un izsludinājusi "smagu ārkārtējo situāciju", ziņoja valsts mediji.

Ziemeļkoreja līdz šim nebija atzinusi nevienu Covid-19 gadījumu savā teritorijā. Kopš pandēmijas sākuma 2020.gadā Ziemeļkorejas valdība īstenoja stingru Covid-19 blokādi uz savām robežām.

Phenjanā paņemti paraugi no pacientiem, kas sirgst ar drudzi, "atbilst" ļoti lipīgajam Covid-19 omikrona variantam, ziņoja oficiālā valsts ziņu aģentūra "Korean Central News Agency" (KCNA).

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un citas augstākās amatpersonas sarīkoja politbiroja krīzes sanāksmi, lai apspriestu Covid-19 uzliesmojumu, un paziņoja, ka viņi ieviesīs "maksimāli ārkārtēju" vīrusa kontroles sistēmu.

Kims sanāksmē paziņoja, ka "mērķis ir visīsākajā laika periodā likvidēt" šo vīrusu.

"Viņš mums apliecināja, ka tautas augstā politiskā apzinīguma dēļ (..) mēs noteikti pārvarēsim ārkārtējo situāciju," ziņoja KCNA.

Kims aicināja pastiprināt robežkontroli un lokdauna pasākumus, aicinot pilsoņus "pilnīgi bloķēt ļaundabīgā vīrusa izplatību, pamatīgi bloķējot savas zonas visās pilsētās un apgabalos".

Visa uzņēmējdarbība un ražošana tiks organizēta tā, lai katra darba vienība būtu "izolēta", novēršot slimības izplatīšanos, piebilda KCNA.

Eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejā pret Covid-19 nav vakcinēts neviens no 25 miljoniem iedzīvotāju, jo valsts noraidīja vakcinācijas piedāvājumus no Pasaules Veselības organizācijas, Ķīnas un Krievijas. Ziemeļkorejas nepilnīgajai veselības aprūpes sistēmai būtu grūti tikt galā ar lielu Covid-19 uzliesmojumu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu