Pk, 2.06.2023.

Policija atklājusi, kas veica Vaļagina slepkavību Pļavniekos

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policija (VP) ir noskaidrojusi, ka slepkavību, kas 11. martā izdarīta Pļavniekos, veicis starptautisks organizētās noziedzības grupējums. Ir aizturēta un apcietināta viena persona, informē VP.

Mērķtiecīgas izmeklēšanas laikā Valsts policija ir arī noskaidrojusi konkrētus šī grupējuma dalībniekus, kas piedalījušies slepkavības plānošanā un izdarīšanā. Šobrīd ir aizturēta un apcietināta viena persona, un kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana.

Jau ziņots, ka šā gada 11. martā Pļavniekos pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā. Pēc upura nošaušanas iespējamās vainīgās personas pameta notikuma vietu, taču policija, iedarbinot plānu “Slazdi”, aizturēja vairākas personas.

Foto: Pļavniekos nošauts vīrietis

Izmeklēšanas laikā policija noskaidroja, ka no todien aizturētajām personām ar slepkavību ir saistīts viens vīrietis. Viņam ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Pārējās personas, kuru saistība ar notikušo neapstiprinājās, tika atbrīvotas.

Turpinot mērķtiecīgas izmeklēšanas darbības, Valsts policija noskaidroja arī pārējās iespējamās vainīgās personas, kas ir organizēta noziedzības grupējuma dalībnieki. Šobrīd tiek veikti pasākumi, lai nostiprinātu pierādījumus minēto personu saistībai ar noziedzīgo nodarījumu, un turpinātas izmeklēšanas darbības gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Valsts policija izskata vairākas nozieguma versijas, tostarp ka slepkavība izdarīta atriebības nolūkā konflikta rezultātā kriminālu grupējumu starpā.

Portāls "Kompromat.lv" vēsta, ka nogalinātais ir kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.

Arhīvs liecina, ka viņu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, atbrīvoja no apcietinājuma.

1998. gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku - trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Vienlaikus jānorāda, ka šādu organizētu noziegumu izmeklēšana ir ļoti sarežģīta un laikietilpīga, tostarp tiek aktīvi īstenota starptautiskā sadarbība. Šobrīd kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšanu un plašākus komentārus Valsts policija nesniedz.

Tāpat Valsts policija pēc gada ilgas izmeklēšanas atklāja 2021. gada aprīlī izdarīto futbola aģentu Romāna Bezzubova slepkavību. Veicot apjomīgas izmeklēšanas darbības sadarbībā ar Interpol (Starptautisko kriminālpoliciju organizāciju) tika noskaidrotas arī starptautiskā meklēšanā izsludinātu divu iespējamo vainīgo personu atrašanās vietas Krievijā. Šā gada februārī Krievijas Iekšlietu ministrijas darbinieki pēc Valsts policijas pieprasījuma abas personas aizturēja. Šobrīd turpinās minēto personu izdošanas process Latvijai.

Kriminālprocess tika nosūtīs prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret sešām personām un pret šīm personām jau celta apsūdzība. Taču, neskatoties uz to, Valsts policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu pārējās iespējamās personas, kas varētu būt iesaistītas slepkavības izdarīšanā vai to atbalstījušas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu