FOTO ⟩ Plūdi netālu no Kijivas izglābj ciemu no Krievijas okupācijas

Plūdi netālu no Kijivas izglābj ciemu no Krievijas okupācijas.

FOTO: AFP/SCANPIX

Apzināti radītie plūdi nelielā ciematā uz ziemeļiem no Kijivas radīja purvu un iegremdēja pagrabus un laukus, novēršot Krievijas noziedzīgā režīma uzbrukumu Ukrainas galvaspilsētai, vēsta medijs "Reuters".

Ukrainas spēki kara sākumā atvēra aizsprostu Demidivā, kā rezultātā Irpiņas upe applūdināja ciematu un tūkstošiem hektāru apkaimē.

Foto: Plūdi netālu no Kijivas izglābj ciemu no Krievijas okupācijas

Tiek uzskatīts, ka šis purvs ir apturējis Krievijas karavīrus un tankus, kas centās ieņemt Kijivu.

"Protams, tas bija labi. Kas būtu noticis, ja Krievijas spēki būtu spējuši šķērsot mazo upi un pēc tam devušies uz Kijivu?"

 sacīja 60 gadus vecais Demidivas iedzīvotājs Volodimirs Artemčuks.

No dažiem laukiem applūdusi ir gandrīz trešā daļa. Arī pēc diviem mēnešiem ciema iedzīvotāji joprojām cīnās ar plūdu sekām, pārvietojoties ar piepūšamām laivām un apstādot visus sausos zemes gabalus ar ziediem un dārzeņiem. Bērni mitrājus izmanto kā rotaļu laukumus.

"Apollo" jau ziņoja, ka Krievijas karaspēks ir izvedis no četriem tā okupētiem Ukrainas apgabaliem apmēram 400 tūkstošus tonnu graudu, kas ir trešdaļa no visām graudu rezervēm šajos apgabalos, paziņoja Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministra pirmais vietnieks Tarass Visockis.

"Uz laiku okupētajās teritorijās bija atstāti apmēram 1,3 miljoni tonnu graudu. Kas pirmām kārtām vajadzīgi, lai nodrošinātu ikdienas pārtikas drošību, tas ir, pārtiku ukraiņiem, kas tur dzīvo, un nepieciešamo pavasara lauku darbu izpildi, iesējot vasarāju kultūras; nekādu stratēģisku rezervju tur nebija."

"Mums jau ir apstiprinājums, ka no katra apgabala - Zaporižjas, Hersonas, Doneckas, Luhanskas - ir izvesti pa apmēram 100 tūkstošiem [tonnu graudu]," sacīja Visockis.

Ja šāda Krievijas rīcība turpināsies un tiks izvestas nevis rezerves, bet tie graudi, kas reģionos atstāti pārtikai līdz jaunas ražas novākšanai, tad var rasties bada draudi.

Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs iepriekš paziņoja, ka okupanti ar mērķi sarīkot jaunu holodomoru ir iznīcinājuši mūsdienīgu elevatora kompleksu Rubižnes pilsētā.

Aktuālākās ziņas