Fjūrija treneris atklāj galveno iemeslu, kāpēc slavenais bokseris noslēdza karjeru

Taisons Fjūrijs

FOTO: Reuters/ScanPix

Slavenā britu boksera Taisona Fjūrija treneris Hils Stjuards sarunā ar "Sky Sports" atklāja galveno iemeslu, kāpēc viņa audzēknis nolēma cimdus kārt uz nagliņas.

Fjūrijs par karjeras noslēgšanu paziņoja pavisam neilgi pirms cīņas pret tautieti Dilianu Vaitu.

33 gadus vecā boksera lēmums bija visai pārsteidzošs, jo boksa sabiedrība joprojām nebija pieredzējusi viņa un tautieša Entonija Džošua cīņu. Tāpat ļoti interesanta, visticamāk, būtu cīņa starp Fjūriju un pašreizējo Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) supersmagā svara čempionu Oleksandru Usiku.

Pats Fjūrijs skaidroja, ka viņam savā karjerā vairs nav ko pierādīt, kā arī viņš nopelnījis pietiekami lielu naudu, lai sevi vairāk neapdraudētu boksa ringā: "Atsēdīšos ar skaistu blondīni blakus, dzerot pinakoladu, un nodomāšu: "Man viss izdevās."" 

Tomēr slavenā boksera treneris Stjuards norādīja uz kādu citu aspektu, kas mūsdienu boksā ir ievērojama problēma - politika starp boksa pasauli pārvaldošajām organizācijām, kā arī promotieru laikietilpīgās spēlītes.

"Es zinu, ka iemesls, kāpēc viņš noslēdz karjeru, lielā mērā ir saistīts ar netikšanu pie cīņām, kuras viņš vēlas. Ir nogurdinoši iet cauri šīm garajām pārrunām, kas beigās ne pie kā nenoved," norāda Stjuards, visticamāk, atsaucoties uz pārrunām par cīņu starp Fjūriju un Džošua.

"Šādi atgadījumi (cīņu atcelšana) notiek ar daudziem bokseriem. Varētu domāt, ka augstākajā līmenī tā tam nevajadzētu būt, bet ir izņēmumi," piebilda treneris.

Liela daļa boksa apskatnieku līdz galam tomēr netic, ka Fjūrijs savu pēdējo vārdu ringā ir teicis. It sevišķi, ja Usiks vēlreiz uzveiks Džošua. Tomēr Stjuards uzskata, ka ienesīga cīņa nebūt negarantē slavenā boksera atgriešanos ringā.

"Mēs no ārpuses to līdz galam nevaram saprast. Mēs nodomājam, ka viņš atgriezīsies, ja tiks pie pareizās cīņas. Bet tas nav tik vienkārši. Viņš šo sporta veidu ļoti mīl, un viņam patiesi sāp, kad notikumi attīstās šādi," uz neveiksmēm cīņu plānošanas procesā norāda Stjuards.

Fjūrijs karjeras laikā uzvarējis 32 cīņās, no kurām 23 noslēgušās ar nokautu, un venu reizi cīnījies neizšķirti. Savukārt 34 gadus vecais Vaits karjeras laikā aizvadījis 31 cīņu, no kurām 28 izcīnījis uzvaras, 19 no tām noslēdzot ar nokautu.

Redaktors iesaka