O, 28.11.2023.

Gobzemam piemēro rakstveida brīdinājumu par izteikumiem par kolēģa tēvu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Ābele, Saeima

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien parlamenta deputātam Aldim Gobzemam (KuK) piemēroja rakstveida brīdinājumu par izteikumiem, kas bija vērsti pret Saeimas deputāta Riharda Kola (NA) tēvu.

Ētikas pārkāpuma lieta tika ierosināta pēc Kola iesnieguma, kurā viņš norādījis, ka Gobzems Saeimas debatēs esot izteicis apmelojumus par Kola tēvu, kā arī paudis citus nepieņemamus apgalvojumus. Gobzems Saeimas sēdes debatēs aprīļa izskaņā tika spekulējis par to, kā Kola tēvs nonācis amatā, par viņa saņemto atalgojumu un ka viņš esot darbojies "OIK zagšanā".

Gobzems komisijas sēdē atvainojās par saviem lietotājiem vārdiem, sakot, ka viņam nevajadzēja izteikties tik asi. Deputāts pauda, ka šādi izteicies, reaģējot uz Kola izsaucienu Gobzema debašu laikā. Pēc politiķa vārdiem, ar šādiem izsaucieniem debašu kolēģi cenšoties viņu izsist no domas.

Mandātu komisija atzina, ka Gobzems ir pārkāpis vairākas deputātu Ētikas kodeksa normas, tajā skaitā to, kas nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus.

Komisija nolēma izteikt deputātam rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un komisijas lēmumu publicējot oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sākotnēji komisijas sēdē tika pieļauta iespēja Gobzemam piemērot stingrāku sodu, taču, ņemot vērā viņa "vismaz formālo" atvainošanos, šāds risinājums netika atbalstīts.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu