S, 26.11.2022.

Neizslēdzot iespējamas provokācijas, VDD neredz pamatu aizliegt gājienu uz "okupekli"

LETA
Neizslēdzot iespējamas provokācijas, VDD neredz pamatu aizliegt gājienu uz "okupekli"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Padomju piemineklis Pārdaugavā.
Padomju piemineklis Pārdaugavā. Foto: TVNET

Latvijas sabiedrībā ir pieaugusi starpetniskā spriedze, tāpēc publisku pasākumu laikā nav pilnībā izslēdzami provokāciju riski, vērtē Valsts drošības dienests (VDD), kas tomēr patlaban nesaskata pamatu rosināt aizliegt piektdien gaidāmo gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma".

Kā aģentūrai LETA atzīmēja VDD, gala lēmumu par to, vai atļaut kāda publiska pasākuma rīkošanu, pieņem pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā tā norise paredzēta.

VDD savu atzinumu par pieteiktajiem pasākumiem sniedz tikai tādos gadījumos, kad to lūdz pašvaldība vai arī dienests pats identificējis drošības riskus.

VDD vērtējumā, 20.maijā pieteiktais pasākums uzskatāms par saprotamu pilsoniskās sabiedrības reakciju uz Krievijas īstenotajiem kara noziegumiem pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem, kā arī Kremļa atbalstītāju aktivitātēm pie tā dēvētās "uzvaras" pieminekļa un citiem Latvijas okupāciju slavinošiem monumentiem.

"Papildus varam norādīt, ka pašreizējos apstākļos, kad sabiedrībā pieaugusi starpetniskā spriedze, publisku pasākumu laikā nav pilnībā izslēdzami konfrontācijas un provokāciju riski," atzīmēja dienestā.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, gājiens pieteiks no plkst.18 līdz 20.30. Tas sāksies pie Brīvības pieminekļa, virzīsies pa Kaļķu ielu cauri Vecrīgai, tad pāri Akmens tiltam uz Pārdaugavu un noslēgsies pie pieminekļa padomju armijas karavīriem.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, ar gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" tiek izvirzīta prasība aizvākt visus padomju ideoloģiskos pieminekļus un citus priekšmetus no publiskās vides.

Par gājiena rīkošanu mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja mūziķis Ralfs Eilands. Viņš gan nav oficiālais pasākuma pieteicējs pašvaldībā. Gājienu pieteikusi cita privātpersona.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu