Aizdedzina mežu skatījumu dēļ. "TikTok" izplatās bīstams trends

Apollo.lv
Aizdedzina mežu skatījumu dēļ. "TikTok" izplatās bīstams trends
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video/ rinasaeed /Twitter

Ugunsgrēka liesmas rada dramatisku, bet tajā pašā laikā bīstamu fonu "TikTok" lietotājiem Pakistānā, kuri tiek apsūdzēti meža aizdedzināšanā, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk sekotāju saviem "TikTok" video, vēsta "Vice World News".

Šobrīd Pakistāna piedzīvo rekordaugstu karstuma vilni.

Humarai Asgarai, kas zināma ar pseidonīmu "Dolly", "TikTok" vietnē ir 11,5 miljoni sekotāju. Pret viņu tiek izvirzītas apsūdzības meža aizdedzināšanā, kamēr filmējusi "TikTok" video Pakistānas galvaspilsētā Islāmābādā. 

11 sekunžu garais videoklips šobrīd no "TikTok" vietnes ir izņemts. Tajā bija redzams, kā tiktokere dramatiskā palēninājumā kāpj lejā no mežaina uzkalna, kuru apņēmušas liesmas. Fonā skan populāra dziesma, kuras tekstā ir frāze "aizdedzināt liesmu". Video tika filmēts "Margalla Hills" nacionālajā parkā, tā apraksts vēsta "uguns izlaužas visur, kur vien eju".

Asgara nav vienīgā pakistāņu tiktokere, kura tiek apsūdzēta meža aizdedzināšanā, lai iegūtu saviem video papildu skatījumus. Ierēdņi stāsta, ka tas ir jauns "trends", kurš strauji izplatās valstī, kas cieš no pārlieku liela karstuma.

"Jauni cilvēki, kuri dedzīgi vēlas iegūt sekotājus, aizdedzina mūsu mežus šajā karstajā un sausajā sezonā," vietnē "Twitter" raksta Islāmābādas Savvaļas pārvaldības padomes priekšsēdētāja. "Šos trakos jauniešus ir jānoķer un nekavējoties jāieliek aiz restēm."

Maija sākumā kāds vīrietis tika apcietināts par meža aizdedzināšanu "TikTok" video vajadzībām. Nesen publicētajā video ir redzami divi vīrieši, kuri aizdedzina mežu un pēc tam, mūzikai skanot fonā, skrien prom.

Dažās Pakistānas valsts teritorijas vietās gaisa temperatūra sasniedz pat 51 grādu pēc Celsija. Meža ugunsgrēki ir bieži sastopama parādība laikā no aprīļa vidus līdz pat jūlija beigām.

Kalni, kuros tika filmēti "TikTok" video, ir Himalaju kalnu grēdas pagarinājums. Tā ir mājvieta daudziem apdraudētiem augiem un dzīvniekiem. Kalnos aug 600 dažādas augu sugas, dzīvo 250 putnu sugas, 38 zīdītāju un 13 reptiļu sugas. 

Sūdzībā, kas iesniegta pret Asgaru, saskaņā ar valsts vides aizsardzības likumiem vēstīts, ka "[filmētā] vieta ir daļa no "Margalla Hills" nacionālā parka, kur pēdējā laikā tiek ziņots par dažādiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas ir bojājuši ekosistēmu".

Tiktokere noliedz, ka būtu izraisījusi ugunsgrēku. Paziņojums, kuru publicēja viņas asistente, vēsta, ka "video uzņemšana nevienam nekaitē".

Šis skandalozais video nav vienīgais, kuru Asgara uzfilmējusi ar ugunsgrēku fonā. Citā video viņa, fonā degot mežam, stāv kopā ar kādu vīrieti, kurš apgalvo, ka aizdedzinājis mežu, lai "to atbrīvotu no čūskām". Tomēr vēlāk tiktokere centās noliegt ugunsgrēka patieso vietu. Viņa apgalvo, ka tas netika filmēts Islāmābādā, bet gan citā vietā, stundas brauciena attālumā.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu