G7 apsver Krievijas aktīvu konfiscēšanu un izmantošanu Ukrainas atjaunošanai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

FOTO: Sergei Guneyev/AP/Scanpix

Joprojām pastāv iespēja konfiscēt Krievijas valsts īpašumus, lai palīdzētu finansēt karā izpostītās Ukrainas atjaunošanu, piektdien pēc G7 finanšu ministru sanāksmes norādījis Vācijas finanšu ministrs Kristiāns Lindners.

Taču viņš piebilda, ka nekāds lēmums šajā jautājumā G7 valstu finanšu ministru sanāksmē netika pieņemts.

"Mēs runājām par sankciju turpināšanu saistībā ar Ukrainu un apspriedām jautājumu par Krievijas aktīvu konfiskāciju," pavēstīja Lindners, noslēdzot sarunas, kas ilga divas dienas.

Runājot par iespējamo Krievijas valsts īpašumu konfiskāciju, viņš norādīja, kā tā ir iespēja, kas vēl jāapdomā.

Kanādas finanšu ministre Kristija Frīlenda žurnālistiem sacīja, ka G7 sanāksmē apspriesta ideja par Krievijas aktīvu konfiskāciju un to izmantošanu, lai palīdzētu atjaunot Ukrainu.

Kanāda gatavojas pieņemt likumu, kas atļaus arestētos un sankcijām pakļautos ārvalstu aktīvus izmantot kompensācijām upuriem vai Ukrainas atjaunošanai pēc kara.

"Valstis kopumā atradās tādā pašā situācijā kā Kanāda, proti, tām nebija likumdošanas pilnvaru, lai konfiscētu aktīvus. Pilnvaras, kas mums bija iepriekš, iesaldēja šos līdzekļus," norādīja Frīlenda.

"Citi G7 partneri izrādīja lielu interese par Kanādas likumdošanu, daudz jautājumu par to," sarunā no Minhenes Kanādas žurnālistiem atklāja Frīlenda.

Aktuālākās ziņas