ATP un WTA nostājas Krievijas un Baltkrievijas pusē - neviens tenisists par dalību Vimbldonas turnīrā nesaņems ieskaites punktus

Daņiils Medvedevs

FOTO: Reuters/ScanPix

Pasaules sieviešu tenisa asociācija (WTA) un Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) paziņojusi, ka gaidāmajā Vimbldonas tenisa turnīrā tā dalībnieki nesaņems sezonas ieskaites punktus.

Aprīlī Vimbldonas čempionāta rīkotāji lēma, ka Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem būs liegts piedalīties sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā, kas norisināsies no 27.jūnija līdz 10.jūlijam.

Vimbldonas čempionāts būs pirmais "Grand Slam" turnīrs, kurā Krievijas karadarbības Ukrainā dēļ tiks liegta dalība Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem.

Turnīra rīkotāji uzsvēra, ka viņi ir līdzatbildīgi, lai tiktu ierobežota Krievijas ietekme ar dažādu līdzekļu starpniecību. Rīkotāju ieskatā, nav pieļaujams, ka Krievijas režīms gūst kādu labumu no Krievijas vai Baltkrievijas tenisistu dalības turnīrā, tāpēc viņiem būs liegts spēlēt Vimbldonā.

Piektdienas vakarā WTA un ATP paziņoja, ka nepiešķirs ranga punktus par dalību šajos turnīros. Tāpat Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) ranga punktus nesaņems junioru un ratiņtenisisti.

Vimbldonas čempionāta rīkotāji "All England Club" šādu lēmumu nosauca par neproporcionālu liegumam šo valstu tenisistiem piedalīties turnīrā. Tomēr turnīra rīkotāji savu lēmumu nemainīs.

Atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem, Krievijas un Baltkrievijas tenisisti var turpināt savas profesionālās gaitas kā neitrāli sportisti.

Vimbldonas turnīra rīkotāji atsevišķu valstu sportistiem iepriekš liedza spēlēt pēc Otrā pasaules kara, kad sacensībās nevarēja piedalīties Vācijas, Japānas un vēl vairāku valstu tenisisti.

Redaktors iesaka