Bijušais britu spiegs atklāj jaunas detaļas par Putina veselības stāvokli

Vladimirs Putins.

FOTO: Asatur Yesayants/shutterstock

Kara noziedznieka Vladimira Putina kontrole pār varu mazinās, un viņam ir regulāri jāatpūšas, lai ārstētos, atsaucoties uz bijušā britu spiega Kristofera Stīla apgalvojumiem, vēsta portāls "Insider".

"Mēs saprotam, ka Kremlī valda arvien lielāka nesakārtotība un haoss," trešdien, 18. maijā, intervijā britu radio LBC sacīja Stīls.

Stīls ir bijušais MI6 aģents, kurš daudzus gadus strādājis Krievijā, tostarp trīs gadus vadījis spiegu aģentūras Krievijas nodaļu.

Viņš sacīja LBC:

"Nav skaidras politiskās vadības no Putina puses, kurš arvien vairāk slimo, un militārajā ziņā komandstruktūras un tā tālāk nefunkcionē tā, kā tām vajadzētu."

Viņš nenorādīja savus avotus, bet teica, ka ir diezgan pārliecināts par saviem apgalvojumiem. Putina galvenais preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs ir vairākkārt noliedzis jebkādas Putina veselības problēmas.

"Tas, ko mēs zinām, ir, ka viņu pastāvīgi pavada ārstu komanda," sacīja Stīls. "Valdības sēdes, no kurām daudzas tiek pārraidītas televīzijā, ir jāsadala pa daļām, lai Putins varētu regulāri doties ārā un būt ārstu uzraudzībā", apgalvoja Stīls.

"Šobrīd tas noteikti ļoti nopietni ietekmē Krievijas pārvaldību," viņš teica.

Putins, visticamāk, nepārstās karu Ukrainā, "jo viņš ir iedzīts stūrī", teica Stīls. 

Runas par Putina veselību izplatījušās mēnešiem ilgi. Ukrainas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs ģenerālmajors Kirils Budanovs 14. maijā televīzijas kanālam "Sky News" sacīja, ka Putins ir "ļoti slims", un izteica pieņēmumu, ka notiek Kremļa apvērsums.

Runas uzvirmoja pēc tam, kad nesenās televīzijas pārraidēs atklājās, ka prezidents izskatās nervozs un pietūcis. Tās izraisīja spekulācijas, ka prezidentam varētu būt demence, Parkinsona slimība vai kāda veida vēzis.

Intervijā telekanālam LBC Stīls uzsvēra ticamību baumām par Parkinsona slimību, sakot, ka Putins iespējams ar to sirgst.

"Mēs nezinām precīzu informāciju par viņa veselības stāvokli," teica Stīls.

Aprīlī neatkarīgā Krievijas izdevuma "Proekt" padziļinātā izmeklēšanā, pārbaudot lidojumu ierakstus, tika konstatēts arī tas, ka Putinam klāt pēdējo desmit gadu laikā ir bijusi medicīniskā svīta - ar viņu vienlaicīgi ir bijis līdz pat ducim ārstu, tostarp vairākkārt pie viņa ir viesojies vairogdziedzera vēža speciālists.

Aktuālākās ziņas