Zelenskis: Mums nav vajadzīgas alternatīvas ES kandidāta statusam

Volodimirs Zelenskis.

FOTO: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sestdien, 21. maijā, noraidīja iespējamās alternatīvas Ukrainas Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusam un aicināja nesalīdzināt Ukrainu ar citām valstīm, kas šādu statusu saņēmušas.

"Mums nav vajadzīgas alternatīvas attiecībā uz ES kandidāta statusu. Mums nav vajadzīgi kompromisi. Tie nebūs kompromisi ar Ukrainu, tas būs kārtējais Eiropas kompromiss ar Krieviju," sestdien pēc sarunām ar Portugāles premjerministru Antoniu Koštu sacīja Zelenskis.

"Man ES kandidāta statuss ir svarīgs signāls. Svarīgs signāls mūsu tautai, kas aizstāv savu valsti un Eiropas vērtības. Man šķiet, ka tas ir ļoti svarīgs solis. Es saprotu, ka daudzām valstīm ir bijis ilgs ceļš - gadi attiecībā uz kandidāta statusu un gadi attiecībā uz dalību," norādīja prezidents.

"Nav korekti salīdzināt mūs ar valstīm, kas veica mierīgu ceļu kandidāta statusā. Mēs zaudējam ne tikai laiku. Mēs zaudējam cilvēkus. Ļoti vēlos ticēt, ka arī Portugāle būs šajā gaismas pusē," uzsvēra Zelenskis.

Aktuālākās ziņas