Apcietināts vīrietis, kurš nodarīja miesas bojājumus personai ar Ukrainas karogu

Apollo.lv
Apcietināts vīrietis, kurš nodarīja miesas bojājumus personai ar Ukrainas karogu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Ukrainas karogs pie Ukrainas vēstniecības Rīgā.
Ukrainas karogs pie Ukrainas vēstniecības Rīgā. Foto: Zane Bitere/LETA

20. maijā, Rīgā, netālu no Sakuras dārza, tika fiksēts gadījums – kāds vīrietis izkāpa no savas automašīnas, nodarīja miesas bojājumus personai ar Ukrainas karogu, pēc kā aizbrauca no notikuma vietas. Par notikušo Valsts policija nekavējoties uzsāka kriminālprocesu un personas meklēšanu. Vakar, 22. maijā, 1984. gadā dzimušajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, "Apollo" pavēstīja Valsts policija.

Pēc gājiena ap pulksten 20 netālu no pasākuma vietas, Eduarda Smiļģa ielā, tika fiksēts kāds incidents, kad BMW markas automašīnas vadītājs, izkāpa no sava transportlīdzekļa un nodarīja miesas bojājumus kādam 2003. gadā dzimušam jaunietim, kuram uz pleciem bija uzlikts Ukrainas karogs. Pēc notikušā BMW vadītājs aizbrauca no notikuma vietas Bāriņu ielas virzienā.

Valsts policija nekavējoties uzsāka kriminālprocesu, kā arī aktīvas operatīvās un izmeklēšanas darbības, kuru laikā noskaidroja iespējamo vainīgo personu un tās automašīnu. Operatīvo darbību laikā policija atrada minēto automašīnu kādas privātmājas pagalmā, taču tai bija nomainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, lai iespējamā vainīgā persona slēptu savu atrašanās vietu.

Ap pulksten 02:00 Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa likumsargi kopā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem aizturēja meklēto personu – 1984. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija slēpies savā dzīves vietā bēniņos aiz skursteņa.

Vīrietis tika aizturēts un šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Persona jau iepriekš ir nonākusi policijas redzes lokā.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas, proti par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Saskaņā ar Krimināllikuma 48. panta 14. daļu, izmeklēšanas procesā tiks vērtēti atbildību pastiprinošie apstākļi, vai noziedzīgais nodarījums nav saistīts ar nacionālo, etnisko vai sociālo naidu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu