Pk, 27.01.2023.

VIDEO ⟩ BMW vadītājs Rīgas centrā spolēdams nesavalda auto un ietriecas citā mašīnā

Apollo.lv
BMW vadītājs Rīgas centrā spolēdams nesavalda auto un ietriecas citā mašīnā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kāds 6. sērijas BMW vadītājs Rīgas centrā bija nolēmis sacensties ar blakus braucošo BMW vadītāju. Sākot braukšanu, autovadītājs spolēja ar aizmugurējiem riteņiem. Pabraucot dažus metrus, automašīna saslīdēja un ietriecās pretimbraucošajā mašīnā.

Sestdien, 22. maijā, tika publicēts video, kurā redzams, ka abi transportlīdzekļi atradās Satekles ielas krustojumā. Kad 6. sērijas BMW vadītājs sāka braukšanu, automašīna saslīdēja uz kreiso pusi, iebrauca pretējā braukšanas joslā un ietriecās citā transportlīdzeklī, kas bija sācis braukšanu pie zaļās luksofora gaismas. 

Video: BMW vadītājs nesavalda spēkratu un ietriecas pretimbraucošajā mašīnā

Savukārt aprīlī nopietns satiksmes noteikumu pārkāpums ar videoreģistratoru fiksēts Ogrē, Raiņa prospektā. Tur esošo dzelzceļa pārbrauktuvi kāds BMW X5 vadītājs šķērsoja brīdī, kad mirgoja sarkanie, aizliedzošie signāli un jau bija nolaistas drošības barjeras. Tas redzams TVNET lasītāja iesūtītā video.

Tāpat no video secināms, ka viņš veica apdzīšanu tuvāk dzelzceļa pārbrauktuvei, nekā tas ir atļauts, un tas nozīmē, ka vadītājs ir veicis pārkāpumu sēriju, par ko pienākas visnotaļ bargs naudas sods un pat tiesību atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, kā to nosaka Ceļu satiksmes likums.

Ceļu satiksmes likumā ir skaidri noteikts, ka par barjeras patvaļīgu atvēršanu, apbraukšanu vai dzelzceļa sliežu ceļa šķērsošanu šim nolūkam neparedzētās vietās piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divdesmit astoņām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no sešiem līdz 12 mēnešiem.

Tāpat minēts, ka par apdzīšanu tuvāk par 100 metriem pirms dzelzceļa pārbrauktuvēm piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam astoņu naudas soda vienību apmērā.

Tas nozīmē, ka pārgalvīgais BMW vadītājs sveikā cauri netiks.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu