Vīrietim draud mūžs aiz restēm par seksuālu vardarbību pret savu nepilngadīgo audžumeitu

LETA
Vīrietim draud mūžs aiz restēm par seksuālu vardarbību pret savu nepilngadīgo audžumeitu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: sakhorn/shutterstock

Kāds vīrietis apsūdzēts par seksuāla rakstura darbībām pret savu nepilngadīgo audžumeitu, un Austrumzemgales prokuratūras nodevusi krimināllietu tiesai, informē prokuratūra. Par šādu noziegumu paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no pieciem līdz 20 gadiem.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais laika periodā no 2019. gada rudens līdz 2021. gada pavasarim brīžos, kad atradās divatā ar savu audžumeitu un neviens netraucēja viņa prettiesisko darbību veikšanu, pielietojot vardarbību un draudus, veica seksuāla rakstura darbības un apmierināja savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā.

Apsūdzētais izmantoja nepilngadīgās meitenes uzticēšanos viņam kā audžutēvam un meitenes veselības stāvokļa dēļ viņas ierobežoto izpratni par vīrieša veiktajām darbībām un to nozīmi.

Tādējādi apsūdzētais ar norādītajām darbībām apdraudēja īpaši aizsargājamās nepilngadīgās cietušās meitenes dzimumneaizskaramību un traucēja viņas normālu fizisko un garīgo attīstību, nodarīja viņai fiziskas sāpes, psihiskas ciešanas un morālu aizskārumu.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no pieciem līdz 20 gadiem.

Vīrietis savu vainu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu