Lietuvā "Bayraktar" iegādei Ukrainas vajadzībām diennakts laikā saziedoti gandrīz divi miljoni eiro

Bezpilota lidaparāts "Bayraktar TB2".

FOTO: Volodymyr Vorobiov/Shutterstock

Lietuvā sākta ziedojumu vākšanas kampaņa, lai Ukrainas vajadzībām nopirktu Turcijā ražotos bezpilota lidaparātus "Bayraktar TB2". Mērķis ir savākt piecus miljonus eiro, un diennakts laikā ir saziedoti jau 1,79 miljoni eiro.

Pūļa finansēšanas kampaņu ierosināja Lietuvas žurnālists un influenceris Andrjus Tapins.

Viņš informēja, ka ieceri atbalstījusi Lietuvas un Turcijas Aizsardzības ministrija, kā arī bezpilota lidaparātu ražotājs "Baykar Technologies".

Tapins vietnē "Facebook" ceturtdien informē, ka 24 stundu laikā kopš kampaņas sākuma ir saziedoti 1,79 miljoni eiro. Tapina dibinātā mediju kompānija "Laisves TV" ziedojusi 62 000 eiro.

Kopējais mērķis ir trīs nedēļu laikā savākt piecus miljonus eiro.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" atbalstu iniciatīvai paudis arī Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

Ministrs arī paziņoja, ka Lietuva Ukrainai ir sniegusi militāro palīdzību 115,5 miljonu eiro jeb 0,2% no Lietuvas iekšzemes kopprodukta apmērā.

"Bayraktar" ir kļuvis par Ukrainas pretestības simbolu kopš Krievija 24. februārī sāka atkārtoto iebrukumu valstī. Tas izmantots Krievijas bruņutransporta, pretgaisa aizsardzības un pat tanku iznīcināšanā. Tāpat tiek ziņots, ka "Bayraktar" tika izmantots operācijā, kad ar pretkuģu raķetēm "Neptun" aprīlī tika iznīcināts Krievijas kreiseris "Moskva".

Aktuālākās ziņas