Laikraksts: Kremļa darbinieki slepus runā par nākotni pēc Putina. Nosaukti iespējamie kandidāti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

FOTO: Shutterstock

Vairāki Kremļa darbinieki slepus apspriež iespējamo Krievijas prezidenta Vladimira Putina pēcteču sarakstu gadījumā, ja viņš neiegūs uzvaru iebrukumā Ukrainā vai saslims, vēsta ziņu medijs "Insider", atsaucoties uz neatkarīgo Krievijas laikrakstu "Meduza".

Rietumu sankciju ietekme un izmaksas, kas saistītas ar vairākus mēnešus ilgušo karu Ukrainā, ir būtiski ietekmējušas Krievijas ekonomiku, Kremļa un valdības vidū pieaugot neapmierinātībai.

"Meduza", atsaucoties uz avotiem, kas saistīti ar Krievijas valdību, ziņo, ka politiskā elite šobrīd vairāk nekā iepriekš runā par nākotni pēc Putina.

"Nav runa par to, ka viņi šobrīd vēlas gāzt Putinu vai ka viņi plāno sazvērestību, bet ir izpratne (vai vēlēšanās), ka viņš varbūt nākotnē nepārvaldīs valsti," intervijā sacīja avots.

Kremļa amatpersonas slepeni apspriež iespējamo Putina pēcteču sarakstu, amatpersonām kā iespējamos kandidātus izvirzot Maskavas mēru Sergeju Sobjaņinu, Nacionālās drošības padomes priekšsēdētāja vietnieku un bijušo prezidentu Dmitriju Medvedevu, kā arī štāba priekšnieka pirmo vietnieku Sergeju Kirijenko.

Tomēr Krievijas elite saprot, ka vienīgais reālais veids, kā panākt Putina atbrīvošanu no amata, ir nopietnas veselības problēmas, vēsta avoti.

"Cilvēkiem ir riebums, bet viņi joprojām strādā, palīdzot nostādīt valsti uz kara ceļa," sacīja avots.

Jau vairākas nedēļas tiek vēstīts, ka Putins varētu būt smagi slims. Iepriekš "Insider" vēstīja, ka kara noziedznieka Vladimira Putina kontrole pār varu mazinās un viņam ir regulāri jāatpūšas, lai ārstētos, atsaucoties uz bijušā britu spiega Kristofera Stīla apgalvojumiem.

"Mēs saprotam, ka Kremlī valda arvien lielāka nesakārtotība un haoss," trešdien, 18. maijā, intervijā britu radio LBC sacīja Stīls.

Stīls ir bijušais MI6 aģents, kurš daudzus gadus strādājis Krievijā, tostarp trīs gadus vadījis spiegu aģentūras Krievijas nodaļu.

Viņš sacīja LBC: "Nav skaidras politiskās vadības no Putina puses, kurš arvien vairāk slimo, un militārajā ziņā komandstruktūras un tā tālāk nefunkcionē tā, kā tām vajadzētu."

Viņš nenorādīja savus avotus, bet teica, ka ir diezgan pārliecināts par saviem apgalvojumiem. Putina galvenais preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs ir vairākkārt noliedzis jebkādas Putina veselības problēmas.

"Tas, ko mēs zinām, ir, ka viņu pastāvīgi pavada ārstu komanda," sacīja Stīls. "Valdības sēdes, no kurām daudzas tiek pārraidītas televīzijā, ir jāsadala pa daļām, lai Putins varētu regulāri doties ārā un būt ārstu uzraudzībā," apgalvoja Stīls.

"Šobrīd tas noteikti ļoti nopietni ietekmē Krievijas pārvaldību," viņš teica.

Putins, visticamāk, nebeigs karu Ukrainā, "jo viņš ir iedzīts stūrī", teica Stīls.

Runas par Putina veselību izplatījušās mēnešiem ilgi. Ukrainas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs ģenerālmajors Kirils Budanovs 14. maijā televīzijas kanālam "Sky News" sacīja, ka Putins ir "ļoti slims", un izteica pieņēmumu, ka notiek Kremļa apvērsums.

Runas uzvirmoja pēc tam, kad nesenās televīzijas pārraidēs atklājās, ka prezidents izskatās nervozs un pietūcis. Tās izraisīja spekulācijas, ka prezidentam varētu būt demence, Parkinsona slimība vai kāda veida vēzis.

Intervijā telekanālam LBC Stīls uzsvēra ticamību baumām par Parkinsona slimību, sakot, ka Putins, iespējams, ar to sirgst.

Aktuālākās ziņas