Avoti: Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, karavīri no ASV tiks pastāvīgi izvietoti Polijā

ASV karavīri.

FOTO: AFP/SCANPIX

Reaģējot uz Krievijas noziedzīgā režīma iebrukumu Ukrainā, ASV gatavojas pastāvīgi izvietot bruņotos spēkus Polijā, piektdien, 27. maijā, atsaucoties uz diviem avotiem valdība, kas lūguši saglabāt anonimitāti, informē Polijas tīmekļa medijs "polskatimes.pl".

Līdz šim ASV karavīri izvietoti Polijā uz rotācijas pamata.

Lēmums viņu klātbūtni padarīt pastāvīgu tiks izziņots jūnija beigās Madridē gaidāmajā NATO samitā, vēsta tīmekļa medijs, citējot valdības amatpersonu, kas ir pazīstama ar šo jautājumu.

Aicinājumus par pastāvīgu ASV spēku klātbūtni Polijā iepriekš paudušas vairākas augstas Polijas amatpersonas, arī aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

Vašingtona vēl nav izlēmusi, cik liels būs ASV pastāvīgais kontingents, bet Polijas vadība cer panākt, ka valstī tiek izvietots 10 500 vīru liels kontingents.

Vienlaikus "uz Poliju jau tiek nogādāts smagais ASV bruņojums, un tas ir ļoti būtiski", tīmekļa medijam sacīja cita valdības amatpersona.

"Ir svarīgi, ka Polijā tiek izvietots iespējami daudz ASV tehnikas un rezervju, ieskaitot munīciju, jo karavīru pārvietošanai vajadzīgs krietni ilgāks laiks," sacīja avots.

ASV armija Povidzā, Polijas rietumos, būvē 360 miljonus dolāru vērtu noliktavu objektu, vēsta vietējie mediji.

Aktuālākās ziņas