Pk, 2.12.2022.

FOTO ⟩ Ģimenes pieaugums Līgatnes dabas takās: aļņu māte Mirga laidusi pasaulē mazuli

LETA
Ģimenes pieaugums Līgatnes dabas takās: aļņu māte Mirga laidusi pasaulē mazuli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ģimenes pieaugums Līgatnes dabas takās: aļņu māte Mirga laidusi pasaulē mazuli
Ģimenes pieaugums Līgatnes dabas takās: aļņu māte Mirga laidusi pasaulē mazuli Foto: Velga Vītola/Facebook

Līgatnes dabas takās sagaidīts ģimenes pieaugums - aļņu māte Mirga pasaulē laidusi mazuli, kas sācis iepazīt pasauli, vēsta Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku pārstāvis Valters Kinna.

Alnēns ir mēnesi vecs, tam vēl nav dots vārds, jo pagaidām nav zināms tā dzimums. Mazulis sācis staigāt līdzi mātei un iepazīt pasauli.

Foto: Aļņu mātes Mirgas mazulis

Līgatnes dabas takās aļņi veiksmīgi vairojas un ir sagaidījuši jau vairākus veselīgus mazuļus norāda taku pārstāvis. Turēt aļņus nebrīvē ir grūts uzdevums sugai specifisko prasību dēļ, tāpēc katra mazuļa dzimšana ir liels notikums.

Pirmajos dzīves mēnešos alnēniem galvenā barība ir mātes piens. Ar laiku aļņu māte mudinās mazuli papildināt savu ēdienkarti ar zālaugiem, koku lapām un citiem gardumiem. Vecāki alnēni ir ļoti ziņkārīgi un labprāt pavada laiku, pētot apkārtni un dodoties garākās pastaigās.

"Kā ierasts, aļņu tēvs Jussis mazuļa audzināšanā neiesaistās. Tikmēr māte Mirga pieskata savu mazuli visās viņa gaitās.

Atšķirībā no stirnām vai briežiem aļņu mātes ļoti sargā savus mazuļus un, sajūtot apdraudējumu, var uzbrukt arī cilvēkam. Tāpēc, redzot vai atrodot dabā alnēnu, noteikti nevajag tam tuvoties, bet gan doties no konkrētās vietas projām," aicina Kinna.

Citiem briežu dzimtas dzīvniekiem - stirnām un briežiem - jaundzimušo kažoks ir raibs, taču alnēnu kažoks pēc piedzimšanas ir rūsgans. Atšķirībā no citiem Līgatnes dabas takās pasaulē nākušajiem alnēniem, šogad dzimušajam mazulim ir sprogains kažoks, kas turpmāko mēnešu laikā iegūs pieauguša aļņa apmatojumam raksturīgo pelēcīgo nokrāsu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu