Visa pasaule vēlas redzēt Ukrainu neatkarīgu un drošu, uzskata ASV vēstnieks

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails
ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails Foto: Evija Trifanova/LETA

Visa pasaule, tostarp NATO dalībvalstis, vēlas redzēt Ukrainu, kas ir neatkarīga, droša un suverēna, akcentēja ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails.

Viņš atzīmēja, ka pasaule kopš neizprovocētā un atkārtotā Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februārī ir mainījusies daudzos aspektos - NATO un Rietumi ir daudz spēcīgāki un vienotāki nekā jebkad iepriekš. Savukārt Ukrainā var novērot varonīgu pretestību. Vēstnieka ieskatā, Krievija negaidīja, ka pretestība būs tik spēcīga.

Tāpat NATO pavisam drīz paplašināsies un tai pievienosies Somija un Zviedrija. Kārvails akcentēja, ka ASV stingri atbalstīs šo valstu pievienošanos aliansei.

Runājot par to, vai karš Ukrainā ir vienojis Rietumus, ASV vēstnieks Latvijā norādīja, ka vismaz Rietumi un Transatlantiskā alianse ir vienotāka nekā jebkad agrāk. To apliecina rīcība trīs virzienos, lai vērstos pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Kārvails atzīmēja, ka pret Krieviju ir noteiktas "postošas sankcijas", lai tādējādi sodītu Krieviju par tās agresiju. Tāpat stiprināts ir NATO Austrumu flangs. Pēc vēstnieka domām, tas bija spēcīgs un kolektīvs lēmums, padarīt stiprākas tās valstis, kas Krievijai ir vistuvāk, runājot par aizsardzības spējām. Savukārt Ukraina saņem ne tikai militāro palīdzību, bet arī finansējumu un humāno atbalstu.

Vēstnieks norādīja, ka ASV ir viens no lielākajiem palīdzības sniedzējiem Ukrainai. Kopš atkārtotā iebrukuma 24. februārī ASV ir sniegušas militāro palīdzību gandrīz 4 miljardu ASV dolāru vērtībā. Tāpat ir sniegta arī humānā palīdzība miljarda apmērā.

"Viens no iemesliem, kāpēc ASV ir vienas no lielākajiem atbalsta sniedzējiem, ir tāpēc, ka mēs esam valsts ar lielu iedzīvotāju skaitu un lielu ekonomiku. Taču, manuprāt, ir jāizceļ arī citas valstis, tostarp Latvija, kas ir sniegušas vērienīgu palīdzību, ņemot vērā Latvijas ekonomikas lielumu un iedzīvotāju skaitu. Humānā un militārā palīdzība, ko Latvija un pārējās Baltijas valstis ir sniegušas Ukrainai, ir iespaidīga," sacīja Kārvails.

Pilnu interviju ar ASV vēstnieku Latvijā Kārvailu var lasīt LETA sadaļā "LETA+".

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu