Visi Latvijas pāri zaudē Jūrmalas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā

Edgars Točs un Kristians Fokerots.
Edgars Točs un Kristians Fokerots. Foto: facebook.com

Četri Latvijas vīriešu dueti trešdien Jūrmalā zaudēja kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā spēlē par vietu "Beach Pro Tour - Elite 16" pludmales volejbola turnīra pamatsacensībās.

Ar 13. numuru kvalifikācijas turnīrā izliktie Ardis Bedrītis/Artūrs Rinkevičs ar rezultātu 0-2 (15:21, 17:21) zaudēja spēlē pret vāciešiem Nilu Ēleru un Klemensu Vikleru (4.).

Vāciešiem otrajā kārtā kvalifikācijā būs jāspēlē pret amerikāņiem Traju Burnu un Trevoru Krebu (5.) kuru pārākumu Edgars Točs/Kristiāns Fokerots (12.) atzina pēc veiksmīgi aizvadīta pirmā seta, tomēr zaudējot trīs setos ar rezultātu 1-2 (22:20, 14:21, 8:15).

Rūdolfs Stankevičs/Ernests Puskundzis (16.) ar rezultātu 0-2 (7:21, 9:21) piekāpās Itālijas pārstāvjiem Paolo Nikolajam un Samuelam Kotafavam, kuri kvalifikācijā izsēti ar pirmo numuru.

Pēdējie no Latvijas pludmales volejbolistiem kvalifikācijas pirmajā kārtā maču aizvadīja Dāvis Teteris un Olivers Bulgačs (15.), kuri ar 0-2 (13:21, 17:21) cieta neveiksmi pret austriešiem Robinu Zeidlu/Filipu Valleru (2.).

Vēl šodien "Beach Pro Tour - Elite 16" kvalifikācijas kārtā zaudējumu piedzīvoja gan Anete Namiķe/Līva Ēbere, gan Anete Namiķe/Līva Ēbere.

Visi pāri, kuri uzvar kvalifikācijas pirmajā kārtā, iekļūst atlases otrajā kārtā. Pamatsacensības sasniegs tikai tās komandas, kuras būs guvušas panākumus abos mačos.

"Elite 16" sacensībās spēlē 16 dueti, kas sadalīti četrās apakšgrupās, aizvadot viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divi labākie pāri sasniedz ceturtdaļfinālu.

Gan vīriešiem, gan sievietēm tiek sadalīts balvu fonds 150 000 ASV dolāru (140 tūkstoši eiro).

Kā jau ziņots, Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa un Marta Ozoliņa/Luīze Anna Skrastiņa spēlēs pamatturnīrā, kamēr vīriešu sacensību pamatturnīrā spēlēs Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš

Turnīrs ar Latvijas duetu līdzdalību no 1. līdz 5. jūnijam norisināsies Majoru pludmalē Jūrmalā.

"Pro Beach Tour" rangā pirmā līmeņa sacensības šogad saucas "Elite 16", rangā otrās ir "Challenge", trešās - "Futures" sacensības. Sezonas pirmajā "Elite 16" turnīrā Meksikā Graudiņa/Kravčenoka izcīnīja otro vietu.