Zelenska kundze izsaka pateicību Latvijas tautai par atbalstu Ukrainai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Dmytro Larin/Shutterstock

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska dzīvesbiedre Olena Zelenska šodien tālsarunā ar Valsts prezidenta Egila Levita dzīvesbiedri Andru Leviti sirsnīgi pateicās Levitei un visai Latvijas sabiedrībai par tik ļoti nepieciešamo atbalstu Ukrainai un Ukrainas bēgļiem Latvijā, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa.

Zelenska norādīja, ka Levite kā pirmā no prezidentu dzīvesbiedrēm pauda skaidru atbalstu Ukrainai. Viņa pateicās par lielo un svarīgo atbalstu, ko visa Latvijas tauta sniedz gan Ukrainas kara pārvarēšanai, gan Ukrainas bēgļiem, kuri patlaban raduši mājvietu Latvijā.

Levite uzsvēra, ka ne tikai personīgi atbalsta Ukrainu, bet Ukraina un Ukrainas bēgļi saņem plašu atbalstu gan no valsts puses, gan visas sabiedrības. Tāpat viņa pauda atzinību par Ukrainas cilvēku drosmi un ticību savas valsts atjaunotnei un nākotnei.

"Kopš kara sākuma nu jau ir pagājušas 100 dienas, un es esmu šajā laikā daudzkārt satikusi drosmīgus un patriotiskus ukraiņus - sievietes Latvijā, kuras sapņo par atgriešanos mājās, lai atjaunotu karā izpostīto zemi, jaunus Ukrainas politiķus Davosā, kuri cīnās par Ukrainu, drosmīgos Ukrainas pilsētu mērus, kuri dara neizmērojamu darbu šajos traģiskajos kara apstākļos," pauda Valsts prezidenta kundze, atzinīgi novērtējot Ukrainas vēstniecības un Latvijas nevalstisko organizāciju aktīvo darbību.

Levite arī izteica prieku, ka piedalīsies ar Zelenskas svētību tapušās ukraiņu-latviešu valodas ābeces atklāšanā, kas "palīdzēs Ukrainas bērniem Latvijā sajust piederību Ukrainai, bet reizē ļaus iejusties Latvijā."

Zelenska augstu novērtēja Levites iesaistīšanos ar medicīnu saistītos projektos, pārrunājot iespējas karā cietušajiem bērniem no Ukrainas rast medicīniska un psiholoģiska atbalsta un rehabilitācijas iespējas Latvijā.

"Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk risināt karā iegūtās traumas bērnu mentālajai un fiziskajai veselībai, tāpēc meklēsim iespējas Latvijā, kā labāk atbalstīt karā cietušos bērnus," uzsvēra Levite.

Zelenska arī lūdza nodot pateicību Valsts prezidentam Egilam Levitam par viņa līderību atbalsta sniegšanā Ukrainai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu