VIDEO Valmieras novadā veiktas apjomīgas kratīšanas. Aizturēti divi cilvēki

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no valsts policijas video

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja, Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 5. rotas amatpersonas veica sankcionētu kratīšanu Valmieras novadā sešās dzīvesvietās, ziņo TVNET.

Šī gada maijā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī saņemta informācija par draudiem kāda iedzīvotāja dzīvībai un veselībai. Pārbaudot minēto informāciju, noskaidrojās, ka draudu izteikšanā iesaistītās personas, iespējams, glabā šaujamieročus un munīciju.

Valsts policijas amatpersonām veicot sankcionētu kratīšanu, atrasti un izņemti septiņi šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un 84 patronas.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti 1963. gadā un 2000. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar nelikumīgu šaujamieroču un munīcijas glabāšanu.

Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Kratīšanas laikā izņemtie šaujamieročiem līdzīgie priekšmeti un munīcija nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu