Plāno atzīmēt 25. gadadienu kopš mēģinājuma spridzināt Padomju armijas pieminekli Pārdaugavā

LETA
Foto: LETA

Šodien plkst.19 nacionālās savienība "Taisnīgums" pie Brīvības pieminekļa plāno rīkot pasākumu, lai pieminētu 25.gadadienu kopš mēģinājuma spridzināt padomju armijas pieminekli Pārdaugavā, informēja pasākuma rīkotāji.

Organizācija atgādina, ka 1997.gadā neveiksmīgā mēģinājumā demontēt pieminekli Pārdaugavā dzīvības zaudēja divi cilvēki, bet vēl gandrīz desmit izcieta dažāda ilguma cietumsodus.

Pasākuma rīkotāji uzsver, ka atbalsta padomju okupācijas režīmu slavinošo pieminekļu demontāžu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, pašvaldība likumā noteiktā kārtībā saņēmusi minētās organizācijas pieteikumu.

Tajā norādīts, ka no plkst.19 līdz 21 Brīvības laukumā iecerēts rīkot sapulci, kurā varētu piedalīties 40 cilvēki. Pasākuma mērķis - pieminēt 25.gadadienu kopš patriotu mēģinājuma demontēt okupācijas pieminekli.

Pašvaldības rīcībā neesot informācijas, kas liktu aizliegt šī pasākuma rīkošanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, 1995.gadā izveidotās nelegālās organizācijas "Pērkoņkrusts" biedri trīs reizes organizēti spridzināja Pieminekli padomju armijas karavīriem Uzvaras parkā Rīgā. Pēdējā spridzināšanas reizē 1997.gada 5.jūnijā divi organizācijas biedri gāja bojā.

Pēc pēdējā sprādziena pie pieminekļa tika ierosināta krimināllieta pret "pērkoņkrustiešiem", taču izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka nelegālās organizācijas biedri veikuši arī citus noziegumus - divas reizes spridzinājuši "Rīgas siltuma" siltumtrases, lai pazeminātu tarifus, fiziski izrēķinājušies ar vairākiem vīriešiem, izplatījuši uzsaukumus ar pretvalstiskiem un nacionālu un rasu naidu veicinošiem tekstiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu