Īlons Masks varētu atteikties no "Twitter" iegādes

Apollo.lv
ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" vadītājs Īlons Masks.
ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" vadītājs Īlons Masks. Foto: Reuters/ScanPix

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" vadītājs Īlons Masks varētu atteikties no mikroblogošanas vietnes "Twitter" iegādes darījuma. Uzņēmējs norāda, ka informācijas trūkums par neīstiem kontiem jeb botiem "Twitter" pārkāpj uzņēmuma iegādes līguma nosacījumus, vēsta medijs "Bloomberg".

Miljardieris norāda, ka "Twitter" kavē viņa tiesības iegūt informāciju. Lai nodrošinātu finansējumu, nepieciešama precīza informācija, citādi netiks īstenota uzņēmuma iegāde.

Uzņēmumu "Tesla" un "Space X" advokāti pirmdien, 6. jūnijā, nosūtīja vēstuli "Twitter", kurā brīdināja, ka Masks varētu atteikties no uzņēmuma iegādes.

Jau 17. maijā Masks paziņoja, ka darījums, lai iegādātos mikroblogošanas vietni "Twitter", netiks īstenots, ja vien viņš nesaņems garantijas, ka neīstu kontu īpatsvars platformā ir mazāk nekā 5%.

"Vakar "Twitter" vadītājs publiski atteicās parādīt pierādījumus par <5%," Masks raksta tviterī. "Šo darījumu nav iespējams realizēt, kamēr viņš to neizdarīs."

Masks jau pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka uz laiku aptur "Twitter" iegādes darījuma īstenošanu.

Viņš pasludinājis spama un viltus kontu izskaušanu par vienu no saviem mērķiem pēc "Twitter" iegādes.

Kā ziņots, "Twitter" aprīļa beigās apstiprināja, ka kompānija par 44 miljardiem dolāru tiks pārdota Maskam.

Pēc "Twitter" iegādes Masks solījis platformā atļaut vārda brīvību, raisot bažas, ka tā kļūs par naida un propagandas vietu, liekot patērētājiem pašiem cīnīties pret vardarbību un dezinformāciju. Viņš arī paudis gatavību atļaut atgriezties tviterī bijušajam ASV prezidentam Donaldam Trampam.

Aktīvisti jau aicinājuši boikotēt šo platformu, ja Masks īstenos savu solījumu.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu