O, 31.01.2023.

Uztura bagātinātājos no Krievijas un Baltkrievijas atklātas aizliegtas vielas

LETA
Uztura bagātinātājos no Krievijas un Baltkrievijas atklātas aizliegtas vielas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Zāļu tējā un uztura bagātinātājos no Krievijas un Baltkrievijas konstatētas neatļautas vielas.
Zāļu tējā un uztura bagātinātājos no Krievijas un Baltkrievijas konstatētas neatļautas vielas. Foto: Pārtikas un veterinārais dienests/Facebook

Veicot laboratorisko kontroli, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis neatļautas vielas zāļu tējā un uztura bagātinātājos no Krievijas un Baltkrievijas, vēsta PVD pārstāve Ilze Meistare.

Tostarp Krievijā ražotā tējā "tianDe® zāļu tēja ar Ķīnas zirdzeni un salviju" PVD konstatējis pesticīda hlorpirifosa atliekvielas. Konstatētais atliekvielu daudzums ir salīdzinoši neliels, tomēr tējā tās nedrīkst būt vispār. Viela konstatēta tējā, kuras iepakojums ir 60 gramu, bet derīguma termiņš ir līdz 2023. gada 25. maijam. Tējas importētājs ir SIA "Asti group".

Savukārt laboratoriskās kontroles ietvaros Krievijā ražotā uztura bagātinātājā - sīrupā "Mežrozīte "Zelta lāse"" un Baltkrievijā ražotā uztura bagātinātājā "Staģes sīrups ar vitamīnu C" konstatēts neatļauts konservants - sorbīnskābe.

Viela konstatēta 250 gramu sīrupā "Mežrozīte "Zelta lāse"", kura derīguma termiņš ir līdz 2023. gada 26. oktobrim. Produkta importētājs ir farmaceitiskā firma SIA "Aniss".

Tāpat sorbīnskābe konstatēta 200 miligramu sīrupā "Staģes sīrups ar vitamīnu C", kura derīguma termiņš ir līdz 2023. gada 3. maijam. Uztura bagātinātājā "Staģes sīrups ar vitamīnu C" importētājs ir SIA "Jelgavfarm".

PVD apturējis tējas un uztura bagātinātāju izplatīšanu un licis produktu importētājiem un izplatītājiem atsaukt produktus no tirgus.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu