T, 30.11.2022.

Uz Vidzemes šosejas līdz jūlija vidum vietām būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi

LETA
Uz Vidzemes šosejas līdz jūlija vidum vietām būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Satiksmes ierobežojumi pārbūves darbu laikā Vidzemes šosejas posmā pie "Sēnītes".
Satiksmes ierobežojumi pārbūves darbu laikā Vidzemes šosejas posmā pie "Sēnītes". Foto: Paula Čurkste/LETA

Līdz 15.jūlijam vairākās vietās uz Vidzemes šosejas (A2) uzstādīs viedo satiksmes vadības aprīkojumu, tāpēc atsevišķos posmos būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Darbi pārsvarā notiek uz ceļa nomales līdz 100 metru garos posmos, kur drošības nolūkos tiek sašaurināta brauktuve un samazināts atļautais braukšanas ātrums līdz 70 un 50 kilometriem stundā.

Intensīvākie darbi un satiksmes ierobežojumi ir ceļa posmā līdz "Sēnītei", taču atsevišķās vietās ierobežojumi paredzēti arī citviet uz Vidzemes šosejas.

Ceļa aprīkojums tiek uzstādīts projekta "Smart E263/E77" ietvaros. Projekta mērķis ir ieviest viedos dinamiskas satiksmes vadības risinājumus ar nolūku paaugstināt satiksmes drošību un samazināt braukšanas laiku posmā Rīga-Sigulda-Veclaicene.

Projektā paredzēts ieviest viedos dinamiskas satiksmes vadības risinājumus tā, lai atļauto braukšanas ātrumu palielinātu līdz 110 kilometriem stundā. Posmā no Rīgas līdz Sēnītei tas tiks panākts ar dažādu modeļu mainīgajām ceļa zīmēm, kuras būs aprīkotas ar dažādiem sensoriem operatīvās informācijas iegūšanai. Posmi no Sēnītes līdz Veclaicenei tiks aprīkoti ar vienkāršākiem risinājumiem, ņemot vērā satiksmes intensitāti un tehniskās iespējas.

Sagaidāms, ka ieviešanas rezultātā braukšanas laiks tiks samazināts par vidēji 2,46 minūtēm uz transporta vienību posmos ar divām braukšanas joslām katrā virzienā.

Projekta kopējās izmaksas ir 2,6 miljoni eiro, no tiem 81% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums. No tā Latvijai pieejamais finansējums ir 1,26 miljoni eiro, no kuriem 1,02 miljoni eiro ir ERAF līdzfinansējums.

LVC aicina satiksmes dalībniekus būt uzmanīgiem un ievērot noteiktos satiksmes ierobežojumus, lai neapdraudētu savu un citu satiksmes dalībnieku, kā arī strādnieku drošību.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu