S, 26.11.2022.

VDD rosina apsūdzēt personu par veiksmes vēlēšanu Krievijai iznīcināt ukraiņus

LETA
VDD rosina apsūdzēt personu par veiksmes vēlēšanu Krievijai iznīcināt ukraiņus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Valsts drošības dienests

Valsts drošības dienests (VDD) rosina prokuratūru apsūdzēt kādu personu par internetā publicētu komentāru, kurā persona slavināja Krievijas agresīvo politiku un vēlēja veiksmi ukraiņu iznīcināšanā, informēja VDD.

Kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD sācis 19 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus saistībā ar naida runu. Lielākā daļa no kriminālprocesiem saistīti ar agresīvu vēršanos pret Ukrainu un tās tautu.

No minētajiem 23 kriminālprocesiem astoņi uzsākti saskaņā ar diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par genocīda, noziegumu pret cilvēci un mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu un darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Astoņi kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par iespējamu genocīda, noziegumu pret cilvēci un mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu. Savukārt septiņi kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Vienā no kriminālprocesiem par nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu VDD izmeklēšanu ir noslēdzis un nosūtījis lietas materiālus prokuratūrai, rosinot pret personu sākt kriminālvajāšanu.

Persona nonāca VDD redzeslokā pēc tam, kad pie kāda raksta internetā publicēja komentāru, kurā slavināja un vēlēja veiksmi Krievijai ukraiņu iznīcināšanā.

Pārējos 22 kriminālprocesos pašlaik 15 personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, savukārt septiņām personām - personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss. Divām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. LETA zināms, ka apcietinājumā joprojām ir blogeris Kirils Fjodorovs un jaunietis Aleksandrs Dubjago, kurš 10.maijā pie okupācijas pieminekļa Pārdaugavā staigāja ar Krievijas karogu.

Iepriekš apcietinājumā kādu laiku pavadīja arī sociālā tīkla "Facebook" tematiskās grupas "Kriminālā Latvija" krievu valodā izveidotājs un administrators Jurijs Mihailovs un "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvis Aivis Vasiļevskis. Viņiem drošības līdzeklis ir grozīts un patlaban viņi atrodas brīvībā.

VDD turpina vairāku citu gadījumu izvērtēšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu