Navaļnijs pārvests uz stingrā režīma koloniju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pārvests no kolonijas Pokrovā uz stingrā režīma koloniju, kas ir bēdīgi slavena ar nežēlīgu apiešanos pret ieslodzītajiem.

"Sveiki visi no stingrā režīma zonas," teikts Navaļnija paziņojumā sociālajā tīklā "Instagram". "Vakar mani pārveda uz koloniju "Meļehovo". Esmu karantīnā, tāpēc nav īpaši ko pastāstīt."

Kolonija atrodas netālu no Vladimiras pilsētas aptuveni 250 kilometrus uz austrumiem no Maskavas. Par koloniju mediji vairākkārt veikuši izmeklēšanas saistībā ar nežēlīgu apiešanos pret ieslodzītajiem.

Kā maijā pavēstīja Navaļnija preses pārstāve Kira Jarmiša, kolonija ir "bēdīgi slavena ar cietumnieku spīdzināšanu un nogalināšanu".

Viņa "Meļehovo" raksturoja kā "vienu no baisākajiem Krievijas cietumiem".

2021. gada gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Šā gada 24. martā tiesa piesprieda Navaļnijam vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanos" un "tiesneša apvainošanu". Šis spriedums nomainījis pērn februārī piespriesto sodu, kas nozīmē, ka Navaļnijam cietumā jāpavada vēl astoņi gadi.

Tiesa lēma, ka turpmāk cietumsods viņam jāizcieš stingrā režīma kolonijā ar lielākiem ierobežojumiem.

Līdz šim Navaļnijs atradās 2. labošanas kolonijā Pokrovā.

Navaļnijs viņam izvirzītās apsūdzības uzskata par safabricētām ar mērķi ierobežot viņa politiskās darbību.

Kopš Navaļnija ieslodzīšanas viņa politiskā organizācija Krievijā faktiski ir iznīcināta. Daudzi viņa līdzgaitnieki ir ieslodzīti, bet citi bijuši spiesti Krieviju pamest.

Maija beigās Navaļnijs paziņoja, ka viņam izvirzītas apsūdzības jaunā krimināllietā, kas draud ar vēl 15 gadiem cietumā.

Viņš apsūdzēts par "ekstrēmistiskas organizācijas" izveidošanu un "naida kurināšanu pret varasiestādēm".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu