Rīgas praida gājienā piedalījušies apmēram 5000 cilvēku

LETA
Rīgas praida gājienā piedalījušies apmēram 5000 cilvēku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas praida gājienā sestdien piedalījušies apmēram 5000 cilvēku, neskaitot vienkārši interesentus, liecina Valsts policijas aplēses.

Kā norāda policijā, gājiens noslēdzies mierīgi, tomēr viena persona aizturēta par gājiena traucēšanu un policistu likumīgo prasību nepildīšanu.

Policija turpina darbu, uzraugot sabiedrisko kārtību un drošību Vērmanes dārza apkārtnē. Policija neatklāj precīzu darbinieku skaitu, kas sestdien piedalījušies kārtības uzturēšanā.

Kā novērots, gājienu no malas vēroja salīdzinoši neliels skaits protestētāju. Vairums no tiem stāvēja pie Ministru kabineta ēkas Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā.

Viens vīrietis ar ruporu krievu valodā izkliedza praida dalībniekiem veltītas frāzes, paužot nepatiku pret pasākumu. Tāpat pie Ministru kabineta ēkas stāvēja divi vīrieši ar plakātiem, uz kuriem bija rakstīts "Grēks tevi pazudinās" un tāda pati frāze angļu valodā.

Pēc pasākuma "Riga Pride" līdzpriekšsēdētāja Kristīne Garina norādīja, ka aizvadītais gājiens vēlreiz apliecina, ka sabiedrība ir gatava pārmaiņām un politiķiem vairs nav atrunu nepieņemt likumus, kas nodrošinātu LGBTQ cilvēkiem vienlīdzīgas tiesības.

"Ir izaugusi jauna paaudze, kas uztver LGBTQ tiesības kā pašas par sevi saprotamas, un tie ir jaunie vēlētāji, uzņēmumu klienti un nodokļu maksātāji. Ir prieks, ka arvien vairāk uzņēmumu to redz, ko pierāda rekordlielais uzņēmumu skaits, kas šogad piedalījās gājienā," pauda Garina.

Foto: "Riga Pride" gājiens

Rīgas praids šogad norisinās sadarbībā ar un kā daļa no Kijivas praida. Gājienu par brīvību kopā ar Kijivas praidu noslēdza Rīgas praida nedēļu.

Pēc gājiena Vērmanes dārzā norisinās noslēguma koncerts "Kopā par brīvību!", kurā uzstājas daudzi Latvijā zināmi mākslinieki un mūziķi.

Koncertā sanākušos praida dalībniekus uzrunāja arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kurš norādīja, ka 17 gadu pastāvēšanas vēsturē Rīgas praids izvedis pilsētu cauri "ugunskristībām", kuru laikā Rīga ir kļuvusi pašapzinīgāka, tādā veidā pietuvojoties Eiropas lielākajām pilsētām.

"Šis ir tas brīdis, kad kā nekad ir svarīgi izvēlēties pareizās vērtības - Eiropas vērtības, Rietumu vērtības. Iepretim tām vērtībā, ko mēs redzam tur aiz austrumu robežas," pauda Rīgas mērs.

Staķis norādīja, ka nav priecīgs par to, ka, Rīgas domei, organizējot šo pasākumu, bija jānorobežo Vērmanes dārza teritorija. Tomēr politiķis pauda cerību, ka kādreiz pienāks tāda diena, kad nepastāvēs risks, ka kāds sabiedrības loceklis pasākuma dalībniekus provocēs vai kādam uzbruks.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu