C, 11.08.2022.

Latvijā un arī citviet Eiropā valda satraukums granulu pircēju vidū, uzsver Klauss

LETA
Latvijā un arī citviet Eiropā valda satraukums granulu pircēju vidū, uzsver Klauss
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mike Fouque/shutterstock.com

Patlaban ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā valda satraukums mājsaimniecību kvalitātes granulu pircēju vidū, jo brikešu un granulu cena gada laikā ir dubultojusies, acīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) izpilddirektors Kristaps Klauss.

Pēc viņa teiktā, satraukuma pamatā ir pieņēmums, ka granulu cenas vēl kāps, un tādēļ, sākot ar aprīli, jau tiek iegādāti krājumi nākamajai apkures sezonai.

Tāpat Klauss norāda, ka nekad iepriekš tik agri nav bijis pieprasījums veidot krājumus jau nākamajai ziemai, un likumsakarīgi arī ražotāji nebija gatavi šādam pieprasījuma pieplūdumam. Tādēļ izteikt cenu prognozes ir sarežģīti. Ja cenu noteiktu tikai izmaksu faktori, tad būtiskam cenu turpmākam pieaugumam it kā neesot pamata.

"Tomēr tirgus placī cenu ļoti ietekmē pircēja un patērētāja "emocijas" un, ja pircējam ir pārliecība, ka cenas tikai augs un tādēļ par jebkuru cenu ir jāpērk šodien, tad visticamāk cenas arī augs," apgalvo Klauss.

Parasts malkas kvalitātes trīs metru garš baļķis, no kura tiek ražota skaldītā malka, pērn maksāja nedaudz virs 20 eiro kubikmetrā, bet šodien aptuveni 60 eiro. Savukārt augstākās raudzes bērza kamīnmalkas baļķa cenas šobrīd pārsniedz 100 eiro kubikmetrā, atzīmē Klauss.

Viņš gan uzskata, ka šodienas cenas nav ilgtspējīgas, bet cik ilgi tās vēl augs un kad notiks cenu korekcija - to nevarot prognozēt.

LKF ir dibināta 2000. gada augustā, apvienojot meža nozares atsevišķas asociācijas, lai kopīgiem spēkiem strādātu pie mežsaimniecības, kokrūpniecības un mēbeļrūpniecības attīstības un konkurētspējas celšanas Latvijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu