S, 10.12.2022.

LIZDA aicina skolu pedagogus no rudens sākt beztermiņa streiku

LETA
LIZDA aicina skolu pedagogus no rudens sākt beztermiņa streiku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas mācībspēki piketē pie Saeimas ēkas
Latvijas mācībspēki piketē pie Saeimas ēkas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicinās no septembra skolu pedagogus sākt beztermiņa streiku, norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga. Tas nebūs brīdinājuma streiks, kas notiks noteiktu termiņu, bet tas turpināsies tik ilgi, kamēr tiks sadzirdētas LIZDA prasības.

Kā skaidro Vanaga, arodbiedrība vairāk nerīkos piketus vai gājienus, jo politiķu nespēja rīkoto protestu laikā atrast kompromisu un pildīt LIZDA prasības parādījusi lēmējvaras "īsto attieksmi".

Sekojoši no septembra plānots sākt beztermiņa streiku, par kuru šodien vienbalsīgi lēma LIZDA padome. Vanaga uzsver, ka tas nebūs brīdinājuma streiks, kas notiks noteiktu termiņu, bet tas turpināsies tik ilgi, kamēr tiks sadzirdētas LIZDA prasības.

Vanaga atgādina, ka 2015. gadā norisinājās vienu dienu garš pedagogu streiks. No šīs pieredzes arodbiedrības padome esot iemācījusies, ka efektīvs streiks būs tikai tad, ja tas būs beztermiņa.

Papildus LIZDA vērsīsies pie pašvaldībām, izglītības iestāžu vadītājiem, augstskolu pārstāvjiem, kā arī vecākiem, jo viņiem esot jāsaprot, ka pedagogiem patīk strādāt ar bērniem, bet ar pašreizējo darba slodzi pedagogs nevar atvēlēt pietiekamu laiku, lai izpildītu prasības, kuras pieprasa jaunais mācību saturs.

Iepriekš ziņots, ka ceturtdien pie Saeimas rīkotajā piketā LIZDA nav izdevies panākt garantijas tās izvirzīto prasību izpildei.

Pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (K) LIZDA vadītāja Inga Vanaga sacīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nepiekāpās nevienā no trijām pedagogu izteiktajām prasībām.

Piketa trīs galvenās prasības bija sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem un taisnīgs finansējuma sadales mehānisms, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu un lielu izglītojamo skaitu.

LIZDA priekšsēdētāja Vanaga uzsvērusi, ka izglītības sistēma valstī ir sabrukuma priekšā, un tas pavisam drīz var rezultēties ar to, ka nebūs vairs, kas iet klasēs, kas vada stundas. Tādā gadījumā būtiski cietīšot izglītības kvalitāte un pieejamība.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu