VIDEO ⟩ "Viņš burtiski satrakojās." Putins aizvainots par Kazahstānas prezidenta izteikumiem Sanktpēterburgā

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kasims Žomarts Tokajevs un Vladimirs Putins.
Kasims Žomarts Tokajevs un Vladimirs Putins. Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putinus ņēmis ļaunā Kazahstānas prezidenta Kasima Žomarta Tokajeva uzstāšanos nule notikušajā Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā, kur Kazahstānas līderis uz foruma skatuves dažu metru attālumā no Putina Donbasa prokrieviskos separātiskos veidojumus nodēvēja par "kvazivalstiskām teritorijām", pirmdien ziņapmaiņas platformā "Telegram" vēsta kanāls "General SVR", kas jau iepriekš publicējis informāciju par iekšējām norisēm Kremlī, arī tā saimnieka veselību.

Krievijas un Ukrainas mediji vēstījuši, ka "General SVR" materiālu autors ir pazīstamais Krievijas politologs Valērijs Solovejs.

"Putins kopš piektdienas vakara un nākamās divas dienas Tokajeva uzstāšanos Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā ik pa laikam apsprieda ar sarunbiedriem dažādos formātos," vēsta "General SVR".

"Putins burtiski satrakojās un visādi centās saprast, ar ko izpelnījies "šādus pazemojumus" no viesa puses."

Atbilstoši "General SVR" informācijai Putins "stipri apvainojies" un svētdien devis rīkojumu "gatavot dāvanas" Tokajevam.

"Pagaidām nekas nopietns un konkrēts nav formulēts, bet ir dots rīkojums Krievijas Drošības padomes sekretāram Nikolajam Patruševam, bet pārskatāmā nākotnē tas pavisam noteikti skars Kazahstānas ziemeļu teritorijas, tieši tā saprasts galvenais virziens," teikts ierakstā. "Plus Kazahstānas pilsoņiem, kas atrodas Krievijas teritorijā, vajadzētu būt modriem, arī biznesam ar kazahu investīcijām. Konkrētu rīkojumu vēl nav, bet jau pienāk priekšlikumi no prezidenta loka kompetento biedru puses."

Tokajevs Sanktpēterburgas forumā piektdien sacīja, ka gadījumā, ja pašnoteikšanās princips tiks īstenots visā pasaulē, 193 valstu vietā, kas šobrīd ir ANO, uz planētas būs 500 vai 600 valstu.

"Tas būs haoss. Šī iemesla dēļ mēs neatzīstam nedz Taivānu, nedz Kosovu, nedz Dienvidosetiju, nedz Abhāziju. Un, pēc visa spriežot, šis princips tiks piemērots arī attiecībā uz kvazivalstiskajām teritorijām, kādas mūsu skatījumā ir Luhanska un Donecka," sacīja Kazahstānas prezidents.

VIDEO: Tokajeva izteikumi Sanktpēterburgas forumā

Internetā izplatījās arī mirklis no Sanktpēterburgas foruma, kur Putinam grūtības sagādā Kazahstānas prezidenta vārda izruna. 

VIDEO: Putins cenšas izrunāt Tokajeva vārdu

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu