Vāc parakstus par valsts finansējuma nodrošināšanu zobārstniecībai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Jacob Lund/Shutterstock.com

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par valsts finansējuma nodrošināšanu zobārstniecībai.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Ludmila Andrejeva, kura aicina atzīt zobārstniecību par jomu, kurā ir iespējams un nepieciešams valsts atbalsts arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Viņasprāt, nepieciešams izveidot valsts līdzfinansējuma "pamata komplektu" - piemēram, zoba izraušana un ārstēšana iekaisuma gadījumā, limits līdzfinansēto apmeklējuma skaitam un mērķa grupu noteikšana, sākot vismaz ar maznodrošinātām personām, lai gan šī problēma "ir kā zobu sāpes" visplašākajai sabiedrībai.

Tāpat idejas autore rosina noteikt mehānismu, kā šādam līdzfinansējumam pieteikties un kurš speciālists konkrētā zobārstniecības pakalpojuma nepieciešamību izvērtē.

"Pašlaik doma vien par nepieciešamību saņemt zobārstniecības pakalpojumus biedē. Zinot pakalpojumu cenas, iedzīvotāji gadiem ilgi atliek zobārsta apmeklējumu. Tas situācijas pasliktina un veicina ar zobu veselību saistīto problēmu attīstību līdz pat antibiotiku lietošanai un zobu zaudēšanai, kas arī nebūt nav bezmaksas process," akcentēts idejas pieteikumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu