FOTO ⟩ Doma laukumā notiek tradicionālais Zāļu tirgus

LETA
Doma laukumā notiek tradicionālais Zāļu tirgus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Zāļu tirgus Doma laukumā
Zāļu tirgus Doma laukumā Foto: LETA

Doma laukumā šodien no plkst. 9 līdz 19 notiks tradicionālais Zāļu tirgus, informēja koncertorganizācijas "Ave Sol" pārstāve Ieva Egle Vītola.

Vasaras saulgriežu svinēšanai Latvijā vienmēr bijusi īpaša nozīme, tāpēc, lai sagatavotos tiem, Vecrīgas sirdī jau laicīgi varēs izbaudīt pirmssvētku sajūtu, sola tirdziņa rīkotāji.

Pēc Vītolas paustā, latviskākie svētki nav iedomājami bez jāņuzālēm, klātiem galdiem, dziesmām un dejām - Doma laukumā varēs atrast un iegādāties visas Latvijas zemnieku un amatnieku ražojumus un darinājumus, ozollapu un ziedu vainagus un jāņuzāles.

Līgo noskaņu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs arī aktieri Zane Vaļicka un Artūrs Dīcis, kuri iejutīsies Jāņamātes un Jāņatēva lomās. Zāļu tirgu šodien plkst.10.15 apmeklēs arī Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti.

Zāļu tirgus placī būs bagātīga cienasta izvēle - pašcepta maize, siers un medus, pīrāgi un piparkūkas, gaļa un zivis, lauku labumi un daudz kas cits gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.

Priecēs arī plašs amatnieku izstrādājumu klāsts - pinumi, keramika, tekstila un koka izstrādājumi, adījumi, dažnedažādas rotas un vēl, un vēl - pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim.

Uz skatuves no plkst.10 uzstāsies pūtēju orķestris "Fanfara", bērnu deju kolektīvs "Teiksmiņa", tautas deju ansambļa "Teiksma" studija, bērnu vokālais ansamblis "Knīpas un knauķi", orķestris "Rīga", bērnu deju ansamblis "Dzīpariņš", tautas deju kolektīvs "Dzīpars", instrumentālais kvintets "Acumirklis", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Oglīte", senioru deju kolektīvs "Oglīte".

Tāpat uzstāsies tautas deju ansamblis "Dzirkstelīte", grupa "Iļģi", Rīgas vokālā džeza grupa "Assembly Singers", jauktais koris "Laudate", deju kopa "Marmale", folkloras kopa "Kokle", Emīla Dārziņa jauktais koris, tautas deju ansamblis "Liesma" un noslēgumā muzicēs grupa "Zelta kniede".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu