Latvijas sieviešu futbola izlase izcīna pirmo uzvaru Pasaules kausa kvalifikācijā

Latvijas sieviešu futbola izlases spēlētājas
Latvijas sieviešu futbola izlases spēlētājas Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien Rīgā 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē izcīnīja panākumu pār Luksemburgas valstsvienību.

Latvija 1:0 (0:0) pārspēja Luksemburgu.

Pirmajās 20 minūtēs vārtu gūšanas iespēju nevienai no komandām nebija.

24.minūtē pēc Olgas Ševcovas piespēles soda laukumā no labās puses no labas pozīcijas bez bumbas apstādināšanas bumbu vārtu labajam stūrim garām sita Renāte Fedotova.

42.minūtē bīstamu Kimberlijas dos Santosas tālsitienu vārtu labajā augšējā stūrī atvairīja Latvijas vārtsardze Enija-Anna Vaivode.

Savukārt 58.minūtē Švecovai bija iespēja gūt vārtus, taču pēc viņas sitiena bumba lidoja pāri vārtiem.

64.minūtē Luksemburga nopelnīja pārkāpumu, un minūti vēlāk Latvijas futbolistes vadībā izvirzīja Nelle Treimane, kurai tie bija pirmie vārti valstsvienības rindās.

Pēc ielaistajiem vārtiem Luksemburga turpināja uzbrukt uz Latvijas vārtiem, taču nespēja pārspēt Latvijas vārtsardzi Eniju Annu Vaivodi arī kompensācijas laikā, spēlei noslēdzoties par labu laukuma saimniecēm.

D apakšgrupā līdere ar 24 punktiem astoņās spēlēs ir Anglija, tālāk ar 19 punktiem ir Austrija, 13 iekrājusi Ziemeļīrija, deviņi punkti astoņos mačos ir Luksemburgai, trīs astoņās spēlēs - Ziemeļmaķedonijai, bet Latvija pēc astoņiem dueļiem tikušas pie trīs punktiem.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās aprīlī, kad Latvijas izlase izbraukumā nenosargāja divu vārtu pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu ar 2:3.

Pasaules rangā Luksemburgas izlase atrodas 113.vietā, kamēr Latvija ieņem 115.pozīciju.

Vēl Latvijai izbraukumā jātiekas ar Ziemeļmaķedoniju un savā laukumā - ar Ziemeļīriju.

Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz finālturnīru Austrālijā un Jaunzēlandē.

Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 pasaules spēcīgākās izlases.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

Vārtsardzes: Enija Anna Vaivode ("P 18 IK", Zviedrija), Sofja Ņesterova ("Rīga"), Alīna Skļemenova ("Super Nova"/RTU);

Aizsardzes: Anastasija Ročāne ("Medyk Konin", Polija), Viktorija Vengreviča ("Daugavpils"), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS), Sofija Gergeležiu ("Rīga"), Kristīne Evelīna Lodziņa ("Metta"), Selga Penelope Vitmore ("Super Nova"/RTU), Kristiāna Zacmane ("Auda");

Pussardzes: Karlīna Miksone ("KKPK Medyk Konin", Polija), Sandra Voitāne, Viktorija Zaičikova (abas - "IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela ("Dornbirn", Austrija), Nikola Brahmane ("Auda"), Nelle Treimane ("Metta"), Signija Šenberga ("Liepāja");

Uzbrucējas: Renāte Fedotova ("Pink Bari", Itālija), Olga Ševcova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Emīlija Sofija Druviņa ("Super Nova"/RTU), Katrīna Daņilova ("Metta"), Anastasija Poļuhoviča ("Rīga").