Eiropas Reģionu komiteja atbalsta ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai

LETA
Eiropas Reģionu komiteja atbalsta ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas karogi Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā.
Ukrainas karogi Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā. Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Reģionu komiteja paudusi atbalstu Eiropas Savienības (ES) samita lēmumam piešķirt bloka kandidātvalsts statusu Ukrainai un Moldovai, informē Reģionu komiteja.

"Eiropas Reģionu komiteja pauž pilnīgu un vienprātīgu atbalstu ES valstu un valdību vadītāju (..) lēmumam piešķirt ES kandidātvalsts statusu Ukrainai un Moldovai," sacīts Reģionu komitejas paziņojumā.

"Šis svarīgais politiskā atbalsta signāls mudinās mūsu ukraiņu un moldāvu partnerus virzīties uz priekšu pa demokrātijas, likuma varas un spējas sniegt drošu nākotni saviem pilsoņiem ceļu," uzsver komiteja.

"Eiropas Reģionu komiteja aktīvi atbalstījusi Ukrainu tās demokrātiskajā ceļā. Kopš 2015.gada tā sniegusi padomus par decentralizācijas reformu, kas bija viens no veiksmīgākajiem pasākumiem, nostiprinot vietējo demokrātiju un vietējo kopienu vispārējo noturību Ukrainā. Mūsu dalībnieki turpina būt vienoti, izrādot solidaritāti, un ātri, sniedzot palīdzību ukraiņu partneriem. ES pilsētas un reģioni, īpaši tās, kas atrodas pie robežas ar Ukrainu, ir uzņēmušas un turpina uzņemt miljoniem pārvietoto cilvēku. Kopā mēs apspriežam Ukrainas atveseļošanu un atjaunošanu," norāda komiteja.

"Tagad mēs esam gatavi atbalstīt jaunās kandidātvalstis uz reformu ceļa, kas tām ir priekšā, īpaši vietējās demokrātijas, labas pārvaldības un noturības jomās," piebilsts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka ES dalībvalstu līderi ceturtdien samitā Briselē vienojās par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai, tādējādi izrādot solidaritāti ukraiņiem to cīņā pret Krievijas agresiju. Tomēr pirms nākamā soļa - iestāšanās sarunu sākšanas - abām kandidātvalstīm ir jāizpilda vairāki uzdevumi, tostarp jānostiprina likuma vara un jāmazina korupcija. Oficiālu lūgumu uzņemt to ES Kijiva izteica tikai dažas dienas pēc tam, kad Krievija sāka atkārtoto iebrukumu Ukrainā. Drīz pēc tam pieteikumu iesniedza arī Moldova, kas ari jūtas apdraudēta.

Eiropas Reģionu komiteja ir Eiropas Savienības padomdevēja struktūra, kurā darbojas vēlēti reģionālo un vietējo pašvaldību pārstāvji no 27 ES dalībvalstīm. Reģionu komitejā tie pauž viedokli par ES tiesību aktiem, kuri tieši ietekmē vietējās un reģionālās pašvaldības.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu