Sv, 14.08.2022.

Ungārijā noteikti degvielas tirdzniecības ierobežojumi uzpildes stacijās

Apollo.lv
Ungārijā noteikti degvielas tirdzniecības ierobežojumi uzpildes stacijās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Degvielas uzpildes stacija "MOL".
Degvielas uzpildes stacija "MOL". Foto: Emilio100/Shutterstock

Ungārijas degvielas uzpildes stacijās (DUS) kopš piektdienas, 24. jūnija, vieglo automašīnu vadītāji var iegādāties tikai 50 litrus degvielas diennaktī. Ierobežojumi ir spēkā DUS, kas pieder Ungārijas uzņēmumam "MOL" un Austrijas "OMV", lai nodrošinātu piegādes drošību, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Degvielas uzpildes staciju ķēdes šādi rīkojās, lai novērstu traucējumus, ko izraisīja valdības noteiktais cenu ierobežojums.

"MOL" tīkls provizorisko degvielas uzpildes limitu samazinājis uz pusi.

"OMV" norādīja, ka tās 50 litru ierobežojums attiecas tikai uz degvielu, kas tiek pārdota par pazeminātu cenu, ko valdība ieviesusi kopš novembra.

"MOL", kam pieder lielākais degvielas uzpildes staciju tīkls valstī, ir aicinājis pakāpeniski atcelt cenu griestus, kas nosaka mazumtirdzniecības cenu gan benzīnam ar oktānskaitli 95, gan dīzeļdegvielai (480 forinti vai 1,27 ASV dolāri litrā).

Premjerministra Viktora Orbāna valdība ir noteikusi cenu griestus līdz oktobrim, lai aizsargātu patērētājus no inflācijas.

Valdība arī noteikusi ierobežojumus automašīnām, kurām nav Ungārijā reģistrētas valsts numura zīmes, izraisot konfliktu ar Eiropas Savienību.

"Mēs esam ieviesuši šo ierobežojumu (degvielas uzpildei)..., lai varētu nodrošināt piegādes drošību," sacīja "MOL" pārstāve Piroska Bakosa.

Viņa piebilda, ka pircējiem, kuri pilda degvielu kannās, vairs nav tiesību to iegādāties par pazeminātu cenu.

"OMV", kam Ungārijā ir gandrīz 200 degvielas uzpildes staciju, arī paziņoja, ka iekasēs tirgus cenu par degvielu, kas tiek pildīta kannās.

"MOL" vadītājs un izpilddirektors Žolts Gernadijs jau aprīlī sacīja, ka maksimālās cenas noteikšana, kas pašlaik ir krietni zem pašreizējām tirgus cenām, var izraisīt degvielas deficītu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu