Sv, 14.08.2022.

Baidens aicina Rietumus palikt vienotiem

LETA
Baidens aicina Rietumus palikt vienotiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: BiksuTong/Shutterstock

ASV prezidents Džo Baidens svētdien uzslavēja Vācijas kancleru Olafu Šolcu par viņa vadību pēc Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu un aicināja Rietumus palikt vienotiem.

"Mums ir jāpaliek kopā," Baidens sacīja Šolcam tikšanās laikā pirms G7 samita Vācijas Alpos.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins cerējis, "ka NATO un G7 kaut kādā veidā sadalīsies", sacīja Baidens. "Bet mēs to neesam izdarījuši un negrasāmies."

Baidens uzteica Šolca vadību laikā, kad Eiropa piedzīvo satricinājumus, ko izraisīja Krievijas karš un tam sekojošā globālā ekonomiskā krīze.

Augsta ranga ASV amatpersona sacīja, ka Vašingtona ir "ļoti daudz investējusi" attiecībās ar Vāciju kopš Baidena stāšanās amatā gandrīz pirms divarpus gadiem.

Baidena un Šolca sarunas svētdien bija "laba iespēja apliecināt dziļās un noturīgās saites starp mūsu abām valstīm. Runājot par tikšanās darba kārtību, sagaidiet, ka Krievija un Ukraina būs saraksta augšgalā, ieskaitot mūsu nepārtraukto ciešo koordināciju politiskajā un diplomātiskajā frontē," sacīja amatpersona.

Svētdien Elmavas pilī, Vācijas Bavārijas federālajā zemē, sāksies G7 samits, kas ilgs līdz 28.jūnijam. G7 grupā ietilpst Vācija, Francija, Lielbritānija, Itālija, ASV, Kanāda un Japāna.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu