Gibraltārs pārdos krievu oligarham Pumpjanskim konfiscēto jahtu

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Tiesa Apvienotās Karalistes aizjūras teritorijā Gibraltārā devusi rīkojumu pārdot jahtu, kas martā tika konfiscēta krievu oligarham Dmitrijam Pumpjanskim.

Gibraltāra varasiestādes konfiscēja 72 metrus garo jahtu "Axioma" pēc ASV bankas "JP Morgan" sūdzības.

2021.gada decembrī banka izsniedza 20,5 miljonu eiro aizdevumu Britu Virdžīnās reģistrētam uzņēmumam, kura akcijas cita starpā piederēja arī kādam Kipras uzņēmumam, kas pieder Pumpjanskim.

"JP Morgan" uzskatīja, ka ar Pumpjanska iekļaušanu Lielbritānijas sankciju sarakstā aizdevuma līgums ir pārkāpts, jo sankciju rezultātā oligarha aktīvi tika iesaldēti.

Rezultātā "JP Morgan" lūdza varasiestādēm konfiscēt "Axioma", kas bija norādīta kā viena no aizdevuma garantijām, un pieprasīja pārdot jahtu, lai atmaksātu aizdevumu.

Gibraltāra Augstākā tiesa 14.jūnijā nolēma, ka jahta jāpārdod izsolē par augstāko cenu, kas iespējama. Tiesas lēmums tika publiskots tikai šodien.

Cauruļvadu ražotāja "Pipe Metallurgic Company" priekšsēdētājs un grupas "Sinara" prezidents Pumpjanskis ir iekļauts gan Lielbritānijas, gan Eiropas Savienības (ES) "melnajos sarakstos", Rietumiem vēršot sankcijas pret Maskavu par agresiju Ukrainā.

Arī Spānijas, Itālijas un Francijas varasiestādes ir arestējušas jahtas, kas saistītas ar Krievijas oligarhiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu