Pk, 1.12.2023.

Automašīnu koplietošanas platformā Latvijā būs pieejamas 130 "Tesla" elektroauto

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Automašīna "Tesla". Ilustratīvs attēls.
Automašīna "Tesla". Ilustratīvs attēls. Foto: Yauhen_D/Shutterstock

Latvijā 1. jūlijā darbu sāks automašīnu "Tesla" koplietošanas platforma "OX Drive". Tajā SIA "Spaceship" investējusi 2,5 miljonus eiro un plāno līdz gada beigām nodrošināt vismaz 130 "Tesla" automašīnas, vēsta kompānijas pārstāvji.

"Spaceship" pārstāvji norāda, ka līdz gada beigām plānots Latvijā nodrošināt koplietošanas pakalpojumu ar vismaz 130 "Tesla" markas automašīnām Rīgā un Jūrmalā.

"OX Drive" līdzdibinātāja Egija Gailuma min, ka pāreja uz elektromobiļiem Latvijā notiek mērķtiecīgi, tomēr automašīnu augsto cenu dēļ un ierobežotā valsts atbalsta dēļ sabiedrības vēlme pēc tām ir lielāka, nekā reāli lēmumi par pirkumu.

Plānots, ka, palielinoties transportlīdzekļu skaitam, "OX Drive" piedāvās arī automašīnu abonementus uz trim, sešiem, 12 mēnešiem vai jebkuru klientam vēlamo laika periodu, kas nozīmēs, ka uz noteiktu laiku transportlīdzeklis tiks nodots ilgtermiņa nomai.

"OX Drive" platformas atklāšanas pasākums notiks ceturtdien, 30. jūnijā, plkst.21 Tallinas kvartāla Angārā.

"Spaceship" reģistrēta 2021. gada martā, un tās pamatkapitāls ir 6613 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Spaceship" kapitālā 51,1% pieder AS "Eleving Vehicle Finance", kuras patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds. Vienlaikus starp lielākajiem īpašniekiem ir arī Gailuma, Kristiāns Karlsons, Kristaps Vasiļjevs un Igaunijas pilsonis Juhans Kārma, kuriem katram pieder pa 10,59% kapitāldaļu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu