Pk, 19.08.2022.

Zelenskis aicina ASV atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

LETA
Zelenskis aicina ASV atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Volodimirs Zelenskis.
Volodimirs Zelenskis. Foto: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien aicināja ASV atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

"Es šorīt vērsos pie ASV ar aicinājumu atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. Attiecīgu rezolūciju ir saskaņojusi ASV Senāta komiteja, bet juridisks lēmums ir jāpieņem [ASV] Valsts departamentam. Un šāds lēmums ir acīmredzami vajadzīgs, un visai demokrātiskajai pasaulei tas jāatbalsta," sacīja Zelenskis savā vakara videouzrunā.

Viņš piebilda, ka par to pateicis arī Vācijā notiekošā G7 samita dalībniekiem.

Zelenskis paziņoja, ka Krievija pielietojusi pret Ukrainu jau gandrīz 2800 spārnotās raķetes, bet tās pielietotās aviobumbas un reaktīvās artilērijas šāviņi vienkārši nav saskaitāmi.

Prezidents pateica, ka Krievijas armija pirmdien apšaudīja Pivnična Saltivkas rajonu Harkivas pilsētas ziemeļaustrumos, nogalinot vismaz piecus cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 30, no kuriem pieci ir bērni. Visi nogalinātie un ievainotie bija civiliedzīvotāji.

Krievijas spēki pirmdien arī ar raķetēm apšaudīja Kremenčukas pilsētu Ukrainas vidienē, trāpot tirdzniecības centram, kurā atradās apmēram 1000 cilvēku. Ir zināms, ka tirdzniecības centra apšaudē gājuši bojā vismaz 13 cilvēku, bet 25 cietušie hospitalizēti.

"Krievijas valsts ir kļuvusi par lielāko teroristu organizāciju pasaulē. Tas ir fakts. Un tam jābūt juridiskam faktam. Un katram pasaulē jāzina, ka pirkt vai pārvadāt Krievijas naftu, saglabāt sakarus ar Krievijas bankām, maksāt nodokļus un nodevas Krievijas valstij - tas ir dot naudu teroristiem," uzsvēra Zelenskis.

Viņš sacīja, ka savā uzrunā G7 samita dalībniekiem aicinājis piegādāt Ukrainai mūsdienīgus pretraķešu ieročus, un ka rietumu partneri viņam apliecinājuši, ka Ukraina tādus saņems.

"Vēl pirms pilna apjoma kara sākuma mēs teicām partneriem, ka mums ir vajadzīga mūsdienīga pretraķešu aizsardzība. Atkārtojām to arī pēc 24.februāra. Cilvēki tirdzniecības centrā Kremenčukā ir pelnījuši drošību tāpat kā cilvēki jebkurā pasaules lielveikalā - kaut kur Filadelfijā vai Telavivā, vai tirdzniecības galerijā Drēzdenē. Pasaule var, tātad, tai vajag apturēt Krievijas teroru," uzsvēra prezidents.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu