O, 21.03.2023.

Ukrainas civiliedzīvotājus pašvaldībās izmitinās sporta zālēs, norāda Valainis

LETA
Ukrainas civiliedzīvotājus pašvaldībās izmitinās sporta zālēs, norāda Valainis
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem Kongresu namā.
Atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem Kongresu namā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pašvaldībās Ukrainas bēgļus izmitinās sporta zālēs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors, Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Viņš pauda, ka pašvaldības ir satrauktas par turpmāko Ukrainas bēgļu izmitināšanu, ņemot vērā, ka 1. jūlijā stāsies spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu. Situācija ir satraucoša, un pakalpojumu sniedzēji jau tagad atsakās no līgumu tālākās izpildes, kā rezultātā pašvaldības ir spiestas meklēt jaunas alternatīvas bēgļu izmitināšanai,

"Tas noteikti notiks sporta zālēs, jo apjomi ir tiešām lieli, pašvaldībās sasniegti uzņemšanas limiti.

Arī Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) paziņojums par situāciju Rīgā liek aizdomāties," pauda Valainis.

Asociācijas pārstāvis pastāstīja, ka tās biedri ceturtdien, 30.jūnijā, sanāks uz sēdi, lai vēlreiz aktualizētu situāciju. Valainis cer, ka pašvaldības un valdība radīs vienotu izpratni par to, ka tā ir valstiska, nevis tikai pašvaldību problēma.

Kā ziņots, no 1. jūlija, kad stāsies spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta būs jāmeklē aptuveni 3000 bēgļiem, informē Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS).

LPS norāda, ka ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pašvaldībās ir sasniegtas bēgļu izmitināšanas kvotas. Tāda situācija ir Rēzeknē, Rēzeknes novadā, Saulkrastu, Tukuma, Varakļānu, Siguldas un citos novados.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu