T, 17.08.2022.

Siguldas novada pašvaldība iegādāsies drošības vestes lietošanai bērniem Gaujas pludmalē

LETA
Siguldas novada pašvaldība iegādāsies drošības vestes lietošanai bērniem Gaujas pludmalē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Chanintorn.v/Shutterstock.com

Lai uzlabotu drošību Siguldas oficiālajā peldvietā pie Gaujas, Siguldas novada pašvaldība trešdien nolēmusi iegādāties koplietošanas peldēšanas vestes, kuras ikviens vecāks varēs saņemt, atpūšoties Gaujas pludmalē un rūpējoties par savu bērnu drošību, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sindija Brikmane.

Pašlaik tiek apzināts nepieciešamo vestu skaits, izmēri, kuri pielāgojami dažādu vecumu bērniem, kā arī glābšanas vestu aprites kārtība un dezinfekcija atbilstoši sanitārajām normām. Peldēšanas vestu izsniegšanu nodrošinās Siguldas novada Pašvaldības policijas kārtībnieki-glābēji. Tāpat glābēji varēs uzrunāt atpūtniekus un piedāvāt vestes tiem vecākiem, kuru bērni bez drošības līdzekļiem atrodas pie ūdens.

Peldēšanas un drošības eksperti pašvaldībai ieteikuši izvēlēties peldēšanas vestes kā labāko risinājumu. Atšķirībā no glābšanas vestēm tās nav tik masīvas, tām vieglāk pielāgot izmērus, ir drošības josta starp bērnu kājām, lai viņš neizslīd ūdenī. Tāpat peldēšanas vestes ir paredzētas peldēšanas prasmju apguvei, nevis tikai cilvēka noturēšanai virs ūdens. Tās ir piemērotas tieši bērnu drošībai un kustībām.

Siguldas novada pašvaldība, Pašvaldības policija un operatīvie dienesti atgādina, ka, atpūšoties karstā laikā pie ūdens, ir jāievēro vairāki drošības pasākumi, kā arī īpaši uzmanīgi un vērīgi jāpieskata bērni. Pludmalē ir aizliegta alkohola lietošana, lēkšana nepazīstamās vietās. Vienmēr jāizvērtē savas peldētprasmes atbilstoši dziļumam un straumei, tāpat nedrīkst peldēt aiz bojām, kas ierobežo uzraugāmo teritoriju.

Vecāki aicināti saviem bērniem būt blakus, neatkarīgi no tā, vai viņi peldas vai krastā spēlējas smiltīs. Vienmēr jāseko līdzi dzeramā ūdens lietošanai un lielā karstumā labāk izvēlēties ēnainākas atpūtas vietas, lai nepārkarstu.

Ja Gaujas pludmalē nepieciešama neatliekama palīdzība vai iesaiste glābšanas darbos, pašvaldība aicina saukt kārtībniekus-glābējus, lietojot glābēju izsaukšanas pogu pie centrālās ieejas pludmalē, kā arī vērsties pie līdzcilvēkiem, kas var palīdzēt izsaukt glābējus vai atbalstīt konkrētā situācijā.

Gaujas pludmalē kārtībnieki-glābēji darbojas no 15.maija līdz 15.septembrim.

Kā vēstīts, pēc bērna noslīkšanas Gaujā Siguldas novada Pašvaldības policija izvērtēs nepieciešamās izmaiņas peldvietas uzraudzībā.

Latvijā vienīgā oficiālā peldvieta vairāk nekā 450 kilometru garumā esošajai Gaujai ir tikai Siguldā. Pludmali pašvaldība labiekārtojusi ar pārģērbšanās kabīnēm, laipām, soliņiem, pārvietojamām labierīcībām, arī pludmales volejbola tīkliem, lai atpūtniekiem būtu ērti un droši atpūsties vai atveldzēties.

Kā vēstīts, otrdien pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā Valsts policijas, pašvaldības policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa Gaujā atrada svētdien pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.

Precīzs nāves iemesls tiks skaidrots ekspertīzē. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, kurā attiecīgi arī tiks skaidroti visi notikušā apstākļi. Policija turpina izmeklēšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu