T, 17.08.2022.

Itālija piegādās smagos ieročus Ukrainai, paziņo Nīderlandes premjers

LETA
Itālija piegādās smagos ieročus Ukrainai, paziņo Nīderlandes premjers
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: EPA/Scanpix

Itālija piegādās Ukrainai smagos ieročus, līdzīgus haubicēm, kuras Ukrainai sūta Vācija un Nīderlande, trešdien NATO Madrides samita kuluāros paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rite, runājot ar izdevuma "Politico" korespondentu un aicinot citas NATO valstis kāpināt ieroču piegādes Ukrainai.

Mūsdienīga artilērijas aprīkojuma nosūtīšana ievērojami palielinātu Itālijas militāro atbalstu Ukrainai, tomēr Roma vēl nav apstiprinājusi, ka tas notiks.

Rite sacīja, ka viņa "lielās bažas šobrīd" ir par "grūto" militāro situāciju Ukrainas austrumos, kur Krievijas spēki pēdējās nedēļās ir lēni, bet pastāvīgi virzījušies uz priekšu.

"Ir neiedomājam svarīgi, lai Ukraina tiktu apgādāta ar pietiekamām smago ieroču sistēmām," piebilda Rite.

Viņš sacīja, ka Vācija un Nīderlande jau ir paziņojušas par vēl sešu pašgājējhaubiču "Panzerhaubitze 2000" nosūtīšanu Ukrainai papildus 12 šādām haubicēm, kuras abas valstis piegādāja pagājušonedēļ.

Viņš atzina, ka Nīderlandei nav daudz smago ieroču, kurus tā varētu nosūtīt Ukrainai, bet uzsvēra, ka "arī Itālija ir nolēmusi dot savu ieguldījumu".

Atbildot uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka arī Itālija nosūtīs Vācijā ražotās "Panzerhaubitze 2000", kuras ir Itālijas armijas arsenālā, Rite sacīja, ka tas vēl nav skaidrs.

"Viņi (itāļi) ir teikuši, ka papildus tam, ko dara Nīderlande un Vācija, viņi piegādās līdzīgu aprīkojumu," piebilda Rite.

Itālijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis atteicās komentēt Rites izteikumus, bet paskaidroja, ka Ukrainai paredzētā bruņojuma saraksts ir slepens.

Rite arī kritizēja citas NATO valstis, ka tās nesūta pietiekami daudz smago ieroču Ukrainai, bet nenosauca šīs valstis vārdā.

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka trešdien NATO samitā sacīja, ka sešas papildu haubices "Panzerhaubitze 2000" var tikt nosūtītas "nekavējoties", jo Ukrainas karavīri jau ir apmācīti tas lietot.

Itālijas Senāts pagājušonedēļ ar balsu vairākumu pieņēma rezolūciju ar aicinājumu turpināt palīdzību Ukrainai tās karā ar Krieviju, noraidot koalīcijā esošās partijas "Piecu zvaigžņu kustība" (M5S) vadības mēģinājumus apturēt ieroču piegādes Ukrainai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu