T, 17.08.2022.

Kundze no Austrālijas ziedojusi 1,3 miljonu eiro Vītolu fondam

LETA
Kundze no Austrālijas ziedojusi 1,3 miljonu eiro Vītolu fondam
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: r.classen/shutterstock.com

Vītolu fonds saņēmis 1,3 miljonus eiro lielu anonīmu ziedojumu, informēja Vītolu fonda pārstāvis Dāvids Rubens.

Pagājušā gada decembrī Vītolu fonds saņēma anonīmu testamentāro novēlējumu viena miljona Austrālijas dolāru jeb 650 000 eiro apmērā, tagad, pēc pusgada, no šīs pašas personas pēdējās gribas apliecinājuma saņemti vēl divi miljoni Austrālijas dolāru jeb 1,3 miljoni eiro, kas iegūti, pārdodot labdarei piederošo nekustamo īpašumu.

Kā norāda Rubens, kundze, kas jauniešu izglītošanai vēlējusi visu savu dzīvē sakrāto, nāk no Austrālijas, kur viņas vecāki bija ieradušies pēc Otrā pasaules kara, meklējot patvērumu trimdā.

Pēc došanās pensijā viņa pārvācās uz dzīvi Latvijā, izjūtot milzīgu piederību Latvijai, kuru mīlēja no visas sirds, lai arī nebija Latvijā dzimusi. Savu patriotismu viņa bija spējusi apliecināt dzīves laikā, bet vēl vairāk dodoties mūžībā.

Pateicoties ziedojumam, varēs izskolot simtiem Latvijas valsts mediķu, inženieru, skolotāju un daudzu citu profesiju pārstāvju, un tā ir lielākā bagātība, ko kāds savai tēvzemei var sniegt, norāda Vītolu fonds.

"Tā vairs nav palīdzība tikai atsevišķām personām, tas ir dāvinājums visai tautai, kas tiks ielikts pašā vērtīgākajā kapitālā, kas mums pieder, - Latvijas cilvēkos, Latvijas nākotnē," uzsver Vītolu fonda vadība.

Vītolu fonds ar dziļu cieņu piemin un godina ziedotāju.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu