NATO palielinās atbalstu Āfrikai un Tuvajiem Austrumiem, kur pieaug Krievijas un Ķīnas ietekme

LETA
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs sola vairāk atbalstīt valstis Āfrikā un Tuvajos Austrumos, kur savu ietekmi cenšas palielināt Ķīna un Krievija.

NATO valstu līderi samitā Madridē apsprieda Ķīnas un Krievijas centienus nostiprināt savu varu šajā reģionā ar politiskiem, ekonomiskiem un militāriem līdzekļiem.

"Gan Maskava, gan Pekina izmanto ekonomiskās sviras, piespiešanu un hibrīdās pieejas, lai virzītu savas intereses," sacīja Stoltenbergs.

"Tāpēc šodien mēs apspriedām, kā risināt šo pieaugošo problēmu, tai skaitā ar vēl lielāku atbalstu šiem partneriem reģionā," paziņoja Stoltenbergs.

Viņš pavēstīja, ka NATO vienojusies par paketi aizsardzības spēju stiprināšanai Mauritānijai, lai palīdzētu valstij stiprināt drošību uz robežām, cīnīties ar nelegālo migrāciju un terorismu, kā arī vienojušās par papildu atbalstu Jordānijai un Tunisijai.

NATO samitā Madridē tika parakstīta jaunā stratēģiskā koncepcija, kurā Krievija atzīta par lielāko draudu NATO un pirmo reizi runāts par problēmām, ko rada Ķīna.

NATO dienvidu valstis, tai skaitā Spānija, aicinājušas NATO pievērst lielāku uzmanību draudiem, kas nāk no Āfrikas.

Rietumvalstis ir paudušas bažas, ka Āfrikas karstajos punktos, piemēram, Mali darbojas krievu algotņi, kas saistīti ar Kremli.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu