Pk, 19.08.2022.

FOTO ⟩ Militārā policija atzīmē 25. gadadienu

Militārā policija atzīmē 25. gadadienu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Piektdien, 1. jūlijā, plkst.9 pie Brīvības pieminekļa notika svinīgs pasākums, atzīmējot Militārās policijas 25. gadadienu, informēja Aizsardzības ministrija.

Pasākumā piedalījās Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Militārās policijas vadība, kā arī regulāro spēku vienību komandieri un sadarbības partneri.

Svētku pasākums turpināsies Rīgas pilī, kur notiks Militārās policijas apbalvojumu pasniegšana.

Foto: Militārā policija atzīmē 25. gadadienu

Militārā policija dibināta 1997.gada 1.jūlijā. Vienība veidota, lai veiktu bruņoto spēku atbalsta uzdevumus miera laikā un kaujas atbalsta uzdevumus kara laikā. Militārās policijas komandieris kopš 2010.gada 11.janvāra ir pulkvedis Tālis Majors.

Militārās policijas pamatuzdevumi ir nodrošināt Valsts prezidenta aizsardzību, uzaicināto ārvalstu amatpersonu un starptautisko organizāciju pārstāvju aizsardzību, pavadīt militārās kolonnas un apsargāt militārās kravas, novērst un pārtraukt likumpārkāpumus militārajās vienībās un apsargājamos objektos, kā arī veikt pirmstiesas izmeklēšanu un gādāt par drošību militāro pasākumu norises vietās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu