O, 31.01.2023.

Karstuma dūriens mājdzīvniekam: kā pasargāt mīluļus no briesmām?

Apollo.lv
Karstuma dūriens mājdzīvniekam: kā pasargāt mīluļus no briesmām?
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jaromir Chalabala/shutterstock.com

Karstā vasaras dienā mājdzīvnieki var saskarties ar karstuma dūrienu. Briesmas nesagaida tikai laukā vai pludmalē, bet arī mājas apstākļos. Eksperti skaidro, kā vislabāk pasargāt savus mīluļus no karstuma.

Labākais risinājums būtu iegādāties mājas kondicionieri, lai uzturētu jūsu mīlulim atbildošu temperatūru. Svarīgi atcerēties, ka mājdzīvnieki nesvīst, viņiem ir daudz grūtāk pārciest karstumu, nekā cilvēkiem, tādēļ dzīvniekiem ļoti karsts laiks ir kritisks.

Karstuma dūriens ir ļoti bīstams stāvoklis, kas var izraisīt mājdzīvnieka nāvi.

Ļoti karstā dienā būtu jāizvairās no tiešiem saules stariem, bet pastaigām jāizvēlas agrā rīta vai vēlā vakara stundas. Pēc iespējas izvēlieties ēnainās vietas.

Ja jums tomēr ir jāatstāj mājas, būtu jāizmanto speciāls aprīkojums, piemēram, atdzesējošie matrači, vestes un krūšu siksnas.

Šādas palīgierīces atdarina dabīgus atdzesēšanas procesus. Veste būtu jāiemērcē aukstā ūdenī, jāizspiež liekais ūdens, un to var lietot! Ūdenim iztvaikojoties, tam ir atvēsinošs efekts, kas palīdz jūsu sunim atvēsināties ilgstošā laika periodā. To ir ērti izmantot pludmalē vai atpūtā, līdz ar to jūs samazināsiet pārkaršanas risku līdz minimumam.

Līdzi vienmēr ir jābūt svaigam dzeramam ūdenim. Karstā laikā nepieciešamība pēc ūdens vairākkārt pieaug, tāpēc paņemiet līdzi divreiz vairāk, nekā jūs parasti ņemat.

Karstajā dienā nekādā gadījumā neatstājiet dzīvnieku vienu pašu mašīnā, jo tā pārvēršas par “krāsni”, kas uzsilst līdz ārkārtīgi augstai temperatūrai.

Kad ārā ir karsts, tikai pāris minūšu laikā temperatūra mašīnā vai pieaugt vairāk nekā par desmit grādiem. Tas ir ļoti bīstami.

Karstuma dūrienam sevišķi pakļautas ir brahicefālās šķirnes (ar īsiem purniem) – gan kaķi, gan suņi. Karstumu grūtāk pārcieš dzīvnieki ar tumšu un pinkainu spalvu, kā arī jauni vai veci dzīvnieki. Svarīgi uzturēt spalvu kārtībā, jo karstā vasaras laikā kopta spalva pasargās pret pārkaršanu, bet aukstā laikā kažoks pasargās no aukstās temperatūras.

Īpaša uzmanība noteikti būtu jāpievērš dzīvniekiem, kuri cieš no sirds slimībām.

Sunim, kurš uzturas pagalmā, vienmēr ir jābūt iespējai paslēpties no saules.

Karstuma dūriena simptomi:

  • Vemšana un caureja
  • Pastiprināta siekalu izdalīšanās
  • Smaga elsošana, nefokusēts skatiens
  • Sirds ritma traucējumi
  • Koši sarkana gļotāda
  • Apātija vai otrādi trauksme
  • Samaņas zudums
  • Šoks

Ja novērojat šādus simptomus savam mājdzīvniekam, nekavējoties pārnesiet to vēsākā vietā, iedodiet padzerties ūdeni, sazinieties ar veterinārārstu. Neatliekamā veterinārā palīdzība PetCity Candera strādā 24 stundas diennaktī, ja iespējams, iepriekš sazinieties ar klīniku +371 67500494.

Raksts tapis sadarbībā ar "Petcity".

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu